Кропивницькі підприємці можуть отримати гранти від уряду Німеччини

 • 23 січ. 2023 08:17
 • 421
  • Новина Кропивницькі підприємці можуть отримати гранти від уряду Німеччини Ранкове місто. Кропивницький
   
  Постраждалий від війни малий бізнес отримає гранти на відновлення від німецького Уряду, запевнили в Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.
   
  Понад 300 мікро- та малих підприємств, що постраждали внаслідок воєнних дій на території України, отримають гранти на відновлення в межах реалізації проєкту «Розвиток малого та середнього підприємництва: економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та відновлення бізнесу».
   
  Проєкт впроваджується Міжнародною організацією з міграції у співпраці з Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України та Міністерством економіки України. Фінансування проєкту здійснюється Урядом Німеччини через Банк розвитку KfW.
   
  Метою проєкту є ефективна підтримка зокрема тих підприємств, які перемістили свій бізнес і постачають критично необхідні товари та послуги для внутрішньо переміщених осіб і громад, що їх приймають.
   
  Мікропідприємства мають можливість отримати одноразові гранти на суму до 4500 євро, малі підприємства – до 20 000 євро, підприємства-стартапи – до 7500 євро.
   
  Так, у межах першого конкурсу на отримання грантів (оголошеного у травні 2022 року) проєкт підтримав 62 мікро- і 39 малих підприємств у Закарпатській, Львівській, Київській, Чернігівській і Сумській областях грантами, спрямованими на пом’якшення економічних наслідків війни, збереження наявних і створення нових робочих місць, в тому числі й для ВПО.
   
  У межах другого конкурсу (оголошеного у жовтні 2022 року) було відібрано 188 мікро- і 36 малих підприємств з тих же областей, а також з Івано-Франківщини, Тернопільщини й Полтавщини.
   
  Згідно з проєктом заплановано оголосити конкурс на постійній основі цієї весни. З попередніми умовами конкурсу можна ознайомитися за посиланнями: