Герой з Кропивницького знищив два ворожих танки

 • 15 лют. 2023 20:10
 • 583
  • Новина Герой з Кропивницького знищив два ворожих танки Ранкове місто. Кропивницький
   
  У Кропивницькому вшанували пам’ять легендарного Усача — Героя України Євгена Тельнова, розповіли в Кропивницькій міській раді.
   
  Кропивничанин Євген Тельнов — знакова постать в новітній історії нашої країни. Людина, для якої Україна була дорожчою за власне життя. Його іменем у місті названо вулицю, вічний спочинок Герой знайшов на Алеї почесних воїнських поховань Рівнянського кладовища. 
   
   
  Від початку російської військової агресії у 2014 році Євген Тельнов став до лав батальйону спеціального призначення «Донбас» Національної гвардії України.
   
  Брав участь у звільненні Артемівська, Попасної, Іловайська. Під Іловайськом був поранений, але підрозділ не залишив. Згодом, опинившись у ворожому оточенні у Червоносільському, з невеликою групою бійців пішов на прорив і вийшов до своїх, при цьому Євген з гранатомета підбив два танки Т-72Б3 та два БМД збройних сил росії. 
   
  В лютому 2015 року поблизу Широкиного Донецької області, коли колона «Донбасу» потрапила у засідку, солдат Тельнов виніс на собі з-під обстрілу і цим врятував пораненого побратима. Але у той же день перестало битися серце самого Євгена Тельнова — він героїчно загинув в бою. 
   
  Сьогодні, 15 лютого, минає вісім років з того дня, коли Усач пішов у свій останній бій. Квіти до його могили поклали заступник міського голови Олександр Мосін та військовослужбовці Кропивницького батальйону Національної гвардії України.  
   
  Присвятою пам’яті сина прозвучала поезія авторства матері Героя Таїсії Тельнової. 
   
  Цього дня квіти також лягли до меморіальної дошки на фасаді школи №17, в якій навчався Євген Тельнов.