У бібліотеці Чижевського пригадали видатного земляка Василя Сухомлинського

 • 28 квіт. 2023 13:23
 • 609
  • Новина У бібліотеці Чижевського пригадали видатного земляка Василя Сухомлинського Ранкове місто. Кропивницький
   
  28 вересня цього року вся українська та світова педагогічна спільнота відзначатиме 105-ту річницю з дня народження Василя Сухомлинського, видатного педагога Кіровоградщини.
   
  У його серці жила велика доброта та любов до всього світу, до дітей. Він не лише навчав, а й виховував у своїх учнях найкращі якості: доброту, чуйність, людяність, патріотизм, любов до батьків, до людей і до рідної землі.
   
   
  Свої погляди на освіту і виховання Василь Олександрович розкрив у багатьох книгах, статтях, нарисах. Його твори лаконічні, дотепні, з тонким підтекстом, які розкривають перед нами красу світу й рідного слова.
   
  Педагог є автором 48 монографій, понад 600 статей, 1500 оповідань і казок, притч та новел для дітей. Твори Василя Сухомлинського видано 53-ма мовами світу накладом майже 15 млн примірників.
   
   
  Фахівці відділу обслуговування користувачів провели годину спілкування «Посіяти в душі добро», яка була присвячена життєвому та творчому шляху нашого відомого земляка.
   
  Учнівська молодь ознайомилася з біографією Василя Сухомлинського, історією Павлиської середньої школи, в якій 22 роки він працював вчителем та директором.
   
   
  Що ж робить людину доброю, а тому і відповідно прекрасною? Відповідь на це запитання шукали в літературній спадщині Сухомлинського. Учні активно читали та обговорювали оповідання педагога, які розвивають моральні цінності.
   
  Об’єднавшись у групи, учасники заходу із захопленням складали прислів’я про доброту та добрі справи. Взяли участь в опитуванні «Так чи ні», висловлюючи власну думку до певних тверджень, як наприклад: «Спокійно й байдуже ставитися до булінгу однокласників, до вживання алкогольних напоїв та паління цигарок».
   
  Кожне покоління по-новому сприймає Василя Сухомлинського, знаходить свої цінності в його творчій спадщині.