У бібліотеці в Кропивницькому дітлахів розважали фантастичним аніме

 • 19 черв. 2023 11:20
 • 445
  • Новина У бібліотеці в Кропивницькому дітлахів розважали фантастичним аніме Ранкове місто. Кропивницький
  В рамках літньої програми у відділі мистецтв бібліотеки Чижевського учні шкіл відкрили для себе неймовірний світ українського мультфільму – «Віктор Робот». Ця фантастична пригода робота створена талановитим українським режисером Анатолієм Лавренішиним. За його словами:
  - Історія виросла з ідеї, а ідея з’явилася після почутої фрази, що всі навколо роботи. І це мене якось зачепило і я зрозумів, що треба придумати історію про роботів. Історія, що робот раптом розуміє, що він робот. Як людина розуміє, що вона вільна людина, що їй робити в цьому світі. Точно так само і робот, він розуміє, що він відремонтувався і що йому робити далі.
  Мультфільм «Віктор Робот» створювали близько 100-150 осіб. Це ті, хто сиділи за комп’ютерами і малювали його кадр за кадром.  Анімація у картині дивна в найкращому значенні цього слова. Художникам дійсно вдалося створити самобутній світ, на який приємно дивитись.
   
   
  Вони справді перші, хто зробив щось подібне на просторах нашої країни для українських дітей. Що сам Віктор, що сетинг навколо нього — це одна велика анімаційна «смакота», яку є бажання постійно ставити на паузи та розбирати зображення на деталі. 
   
  «Віктор Робот» отримав дві нагороди - «Премію Кіноколо» в номінації «Кращий анімаційний фільм» та приз глядацьких симпатій Одеського міжнародного кінофестивалю.Та найголовніший приз тільки від глядачів – діти вийшли з кінозалу задоволені пізнанням світу небаченого і фантастичного.