У бібліотеці в Кропивницькому дітлахів розважали фантастичним аніме
В рамках літньої програми у відділі мистецтв бібліотеки Чижевського учні шкіл відкрили для себе неймовірний світ українського мультфільму – «Віктор Робот». Ця фантастична пригода робота створена талановитим українським режисером Анатолієм Лавренішиним. За його словами:
- Історія виросла з ідеї, а ідея з’явилася після почутої фрази, що всі навколо роботи. І це мене якось зачепило і я зрозумів, що треба придумати історію про роботів. Історія, що робот раптом розуміє, що він робот. Як людина розуміє, що вона вільна людина, що їй робити в цьому світі. Точно так само і робот, він розуміє, що він відремонтувався і що йому робити далі.
Мультфільм «Віктор Робот» створювали близько 100-150 осіб. Це ті, хто сиділи за комп’ютерами і малювали його кадр за кадром. Анімація у картині дивна в найкращому значенні цього слова. Художникам дійсно вдалося створити самобутній світ, на який приємно дивитись.
![](/uploaded-image/articleimg/20230925/DJmUDsYp.jpg)
Вони справді перші, хто зробив щось подібне на просторах нашої країни для українських дітей. Що сам Віктор, що сетинг навколо нього — це одна велика анімаційна «смакота», яку є бажання постійно ставити на паузи та розбирати зображення на деталі.
«Віктор Робот» отримав дві нагороди - «Премію Кіноколо» в номінації «Кращий анімаційний фільм» та приз глядацьких симпатій Одеського міжнародного кінофестивалю.Та найголовніший приз тільки від глядачів – діти вийшли з кінозалу задоволені пізнанням світу небаченого і фантастичного.