4 березня організовується вечір пам’яті Володимира Івасюка

 • 23 лют. 2017 09:13
 • 1122
  • Новина 4 березня організовується вечір пам’яті Володимира Івасюка Ранкове місто. Кропивницький
   
  На вас чекає надзвичайна атмосфера кавер-концерту та театру вух, рефлексій, спогадів та занурення у творчий доробок митця, приємні сюрпризи та милі дрібнички, які пишуть щасливі рядки наших життів.
  Тож усіх охочих запрошуємо до створення унікальної програми!
  Стихійні читання – це унікальне поєднання літературної, музичної, театральної та пізнавальної форми літературно-творчих зустрічей, де ви зможете поринути в атмосферу творів у форматі Театру вух, поспілкуватися у чудовій компанії та зачитати на публіку улюблені уривки з творів.
  Якщо тебе надихає творчість Володимира Івасюка і ти бажаєш виступити з піснями, музикою, задекламувати вірші його авторства чи прочитати власний твір, натхненний доробком митця, – ми шукаємо саме тебе!
  Напиши організаторам і долучайся до створення творчого простору нашого міста!
   
  Кажуть, що Володимир Івасюк ніколи не був у нашому місті.
  То чому вже четвертий рік поспіль шанувальники його творчості влаштовують вечір пам'яті, пропонуючи глядачам синтез різних жанрів знайомства з його творчістю?
  Розповідає Ірина Ткаченко, ініціатор проекту вшанування пам'яті композитора: «Ідея організувати музичний вечір пам'яті Івасюка народилась після нашої поїздки до Чернівців у 2013 році. Раніше я про цю визначну людину знала, як і всі: за піснями «Червона рута», «Водограй», «Я піду в далекі гори». 
  Але як особистість відкрила його у музеї, в будинку, де він мешкав. Там зберігаються багато автентичних речей з життя родини Івасюків. Мене дуже вразив конвертик з волоссям Володимира, яке обрізали під час хрещення, коли він був ще маленьким. 
  І для мене, як для матері трьох дітей, це був емоційний стрес. Я відкрила для себе ту трагічну історію українського митця, яка усвідомилася в тому місці, де було створено більшість музичних шедеврів Володимиром Івасюком.
  Коли я повернулася, того ж року у листопаді організувала творчий вечір. Позаминулої весни ми провели другий. У 2016 році – третій. І це вже – традиція. 
  Цьогоріч ми обрали для заходу Креативний ІТ-простір KOWO - це той простір, де можна експериментувати, зібрати багато людей, небайдужих до музики і поетичного слова".
  Особливим блоком вечора буде формат "стихійні читань". Звичайно, будуть пісні В.Івасюка, які ми доповнимо танцювальними етюдами, мовою кіно та фото.
  Цей вечір є одним із заходів, який ми запланували в рамках проекту «Мости до міста: Кропивницький-Львів-Чернівці-Кіцмань-Івано-Франківськ-Київ». Це проект, що відбувається за ініціативи Мережа освітніх кемпів "Чистий простір" у партнерстві з Прес-Клуб Реформ, Кіровоград в рамках Програми національних обмінів за фінансової підтримки Європейського Союзу та Національного фонду підтримки демократії (США). 
  Команда Мережі, Стихійні читання та Типовий Поет у партнерстві з Прес-клуб реформ отримали міні-грант на мережевий візит до Чернівців, де познайомляться з урбаністичними практиками міста та зможуть відвідати батьківщину Володимира Івасюка, зокрема заплановано поїздку до Кіцманя, де народився В.Івасюк.
  Враховуючи логістичну особливість маршруту, учасники експедиції матимуть творчі зустрічі у Львові, Івано-Франківську та Києві. 
  Особливий ексклюзив проекту - створення серії листівок за мотивами пісень Володимира Івасюка. Ілюстратор проекту - художниця Olya Makarevich. Ілюстрації вже створені, триває робота над їх інтерпретацією в листівки. Ці листівки будуть подаровані Меморіальному музею В.Івасюка в Чернівцях.
  Пише на своїй сторінці у своїй сторінці у фейсбук Ірина Ткаченко.