77 постраждалих українців евакуювали на спеціалізоване лікування та реабілітацію цього тижня

 • 23 вер. 2023 08:00
 • 378
  • Новина 77 постраждалих українців евакуювали на спеціалізоване лікування та реабілітацію цього тижня Ранкове місто. Кропивницький

  Ще від початку повномасштабної війни Міністерство охорони здоров’я разом із Єврокомісією та міжнародними партнерами організовують евакуаційні рейси для постраждалих українців та направляють їх на лікування та реабілітацію до закордонних клінік. Цього тижня організовано медичну евакуацію ще однієї групи постраждалих. Так, завдяки співпраці МОЗ та Єврокомісії вдалося евакуювати та доправити на спеціалізоване лікування 19 пацієнтів. Українців прийняли у медзакладах Данії, Німеччини та Норвегії.

  Ще 30 українців було направлено до Польщі на лікування у межах міжнародної програми CUSAP (Canada Ukraine Surgical Aid Program). Наразі це вже четверта місія від початку війни. Постраждалих направляють до клінік, де пластичні, щелепно-лицеві, орто- та нейрохірурги проводять складні операції. Також 17 пацієнтів було направлено до Литви та Латвії завдяки урядовим програмам країн, ще двоє пацієнтів направлено на протезування до Японії за програмою Міністерства оборони Японії та 9 пацієнтів – до США за сприяння благодійних фондів.

  Зазначимо, що таке доправлення на лікування за кордон здійснюється практично щодня. Адже постійні бойові дії, обстріли та пошкодження інфраструктури суттєво ускладнюють надання медичної допомоги на сході країни та прифронтових територіях. Евакуаційні рейси, організовані МОЗ та партнерами, тривають, а постраждалі українці мають змогу пройти лікування та/або реабілітацію за кордоном.

  Детальний алгоритм евакуації є за посиланням. Також нагадуємо, що зараз працює кілька маршрутів, за якими постраждалі громадяни України можуть бути переведені на лікування за кордон, зокрема: через обласний департамент охорони здоров’я; шляхом подання особистої заявки через сайт МОЗ у розділі «Громадянам» ; для військовослужбовців — шляхом подання на евакуацію за кордон через командування Медичних сил України.