Центр цивільного захисту населення нагадує про правила поведінки з газом

  • 13 бер. 2017 17:05
  • 1067
    • Новина Центр цивільного захисту населення нагадує про правила поведінки з газом Ранкове місто. Кропивницький
     
    З газом краще дружити, а не ворогувати  
    Попри очевидну користь використання газу в побуті, порушення правил безпеки користування ним може призвести до небезпечних наслідків. 
    Користування пошкодженими газовими плитами, газопроводами призводить до збільшення випадків отруєнь газом, вибухів і пожеж. Під час тривалого горіння газу в закритому приміщенні утворюється чадний газ (СО) — дуже токсична речовина, яка при кімнатній температурі активно реагує з киснем і тому здатна зменшувати концентрацію кисню в повітрі та крові. Якщо вчасно не зреагувати і не провітрити приміщення та не надати медичну допомогу, то людина непритомніє, у неї зупиняється дихання, може настати смерть.
    Крім чадного газу у невеликих кількостях можуть утворюватися небезпечні для життя шкідливі хімічні з`єднання (формальдегід, ацетон). От чому з газовими приладами потрібно поводитись особливо обережно і завжди дотримуватись правил безпеки.  
    Відчувши запах газу в приміщенні: 
    негайно вимкніть пальники й перекрийте газ; 
    якщо вони вимкнені, то перевірте, чи перекрито газовий кран; 
    відчиніть вікна та двері, створіть протяг та провітріть приміщення; 
    уникайте дій, які можуть викликати іскру та вибух, а саме: не вмикайте електрику (вимикач, електричний дзвінок, електроприлади), не користуйтесь для освітлення відкритим вогнем, не паліть;  
    ніколи не намагайся виявити витікання газу, підносячи до можливого місця витоку запалений сірник або запальничку. Якщо вам здається, що газова труба пропускає газ, намажте її мильною піною — у місці витікання з'являться бульбашки;
    не ремонтуйте газове обладнання самотужки; 
    повідомте про витікання газу в аварійно-диспетчерську службу газового господарства за номером телефона 104 та залишіть приміщення.
    У повсякденній діяльності:
    не залишайте увімкнений пальник без нагляду; 
    стежте, щоб рідина при закипанні (вода, молоко, суп тощо) не загасила газ; 
    ніколи не використовуй газову плиту для опалення приміщення;
    не навантажуйте газові труби, не сушіть на них речі, не стукайте по них. 
    Повідомляє НМЦЦЗ та БЖД Кіровоградської області.