"Центральний регіон - 2015". Промисловість

  • 20 груд. 2010 18:10
  • 2474
    • Новина «Центральний регіон - 2015». Промисловість Ранкове місто. Кропивницький

    У понеділок 20-го грудня у Кіровограді відбулася презентація проекту обласної програми «Центральний регіон-2015» - результату колективної праці фахівців найрізноманітніших галузей та сфер діяльності – науковців, державних службовців, депутатів, лідерів громадських організацій. Пропозиції ж до народної програми подавали тисячі кіровоградців із усіх куточків нашої області.

    На початку доповіді заступник голови Кіровоградської ОДА Віктор Серпокрилов зазначив, що під час підготовки проекту Програми було виконано значний обсяг аналітичної роботи та проаналізовано стан розвитку галузей економіки і сфер діяльності Кіровоградщини за останні п’ять (!) років. З урахуванням цього та за результатами громадських обговорень, що відбулися за дорученням голови облдержадміністрації, було визначено основні тенденції і проблеми регіонального розвитку.

    Тож, серед завдань Програми «Центральний регіон-2015», яка базується на положеннях програми Президента України «Україна для людей», є подолання економічного спаду, створення нових робочих місць, збільшення реальної зарплати, відродження соціальної сфери та інфраструктури села, поліпшення ситуації у гуманітарній сфері. Кіровоградщина – це важливий регіон сільськогосподарського виробництва та харчової промисловості, це регіон машинобудування та добувної промисловості, регіон унікальної української культури. Безумовно, тількичерез активізацію інвестиційної діяльності та  динамічного розвитку інфраструктури можна створити належні умови для життєдіяльності та підвищення добробуту населення області!

    Програма «Центральний регіон-2015» - це дійсно народний документ, бо містить пропозиції великої кількості жителів Кіровоградщини, та й всі завдання програми спрямовані на покращення життя людей. У ній визначено не тільки стратегічні напрямки регіонального розвитку – у ній є конкретні цифри по кожному селу, кожному району.

    У 2012 році промисловість області за обсягами виробництва продукції вийде на докризовий рівень 2008 року, а в наступні три роки – обсяги виробництва зростатимуть на 7-8 % щорічно. Буде створено майже 10 тисяч нових робочих місць з високим рівнем оплати праці, що сприятиме збільшенню надходжень до бюджетів усіх рівнів. Вже зараз зроблено чимало, а на наступний рік заплановане вирішення сотень важливих питань. Це, зокрема, завершення робіт на стратегічно важливому для області Новокостянтинівському родовищі уранових руд.Для зміцнення потенціалу харчової промисловості буде відновлено роботу двох цукрових заводів в Олександрівському і Новоукраїнському районах. У результаті обсяги виробництва цукру збільшаться у два рази, а до робочих місць повернуться 900 працівників. Передбачається введення в експлуатацію молокопереробного комбінату у Кіровограді, де буде створено 300 нових робочих місць. Буде розширено площі посіву цукрового буряку, гречки та овочів, а також побудовано ряд потужних тваринницьких комплексів у Компаніївському, Новомиргородському, Олександрійському, Онуфріївському і Світловодському районах. Буде відновлена галузь птахівництва у Голованівському районі, вівчарства – у Петрівському районі, кролівництва – у Кіровоградському.

    Для забезпечення енергетичної безпеки у найближчій перспективі будуть введені в експлуатацію ряд підприємств з виробництва паливних гранул (пеллетів) у Вільшанському, Гайворонському, Олександрійському і Ульяновському районах. Задля розвитку ресурсного потенціалу Кіровоградщини, яка є активним учасником міжнародних заходів, відкрито термінал в аеропорту Кіровоград, а наступним кроками стане відкриття регулярного авіасполучення з іншими областями та забезпечення роботи аеропорту у статусі міжнародного. Що стосується наземного сполучення, то будуть проведені роботи по будівництву і поліпшенню стану доріг мінімум на 366 об’єктах дорожнього господарства на суму у 0,8 млрд. грн.

    Таке важливе питання, як газифікація населених пунктів, буде вирішено у семи районах, у першу чергу це західні райони – Гайворонський, Голованівський, Ульяновський, Ново-архангельський і Новоукраїнський. Доступ до природного газу отримають мешканці 122 населених пунктів, для чого буде побудовано 376 км газопроводів. У переважній більшості населених пунктів на кінець дії програми буде відновлено зовнішнє освітлення вулиць, а також модернізовано та відремонтовано 177 об’єктів систем водопостачання та водовідведення.

    Реалізація усіх завдань програми ставить за кінцеву мету – підвищення матеріального добробуту громадян, що можливо за рахунок створення нових виробництв та детінізації у сфері оплати праці. Тоді у 2015 році зарплата зросте у 1,8 рази! На цю ж задачу працює і програма підтримки місцевих товаровиробників та задоволенні потреб населення у якісних товарах за доступними цінами – проект «Купуй Кіровоградське», який ініційовано головою облдержадміністрації Сергієм Ларіним. За даними самих підприємств-товаровиробників обсяги поставок продукції у торговельну мережу за період дії проекту зросли у середньому в 1,3 рази.

     Стан соціально-економічного розвитку регіону у тому числі значною мірою залежатиме від налагодження взаємодії між владою і бізнесом. Органи влади будуть працювати над спрощенням започаткування і ведення бізнесу, для цього діє Регіональний фонд підтримки підприємництва і вже значно скорочено перелік дозвільних документів. Зі свого боку бізнес повинен бути соціально-відповідальним, і приймати активну участь у вирішенні питань розвитку інфраструктури, підтримки соціально-вразливих верств населення.