"Центральний регіон - 2015". Соціальна сфера

 • 20 груд. 2010 18:18
 • 2645
  • Новина «Центральний регіон - 2015». Соціальна сфера Ранкове місто. Кропивницький

  Програма «Центральний регіон» спрямована не тільки на розвиток економіки та підтримку бізнесу – у ній чимало соціальних та гуманітарних питань. Так програма дозволить забезпечити рівний доступ дітей Кіровоградщини до якісної освіти, для чого буде запроваджено щонайменше 131 шкільний автобус. Зокрема, завдяки доручення Президента України у проекті Державного бюджету України на 2011 рік для області передбачено 4,8 млн.грн. на придбання шкільних автобусів –  цього вистачить, орієнтовно, на 24 автобуси. Зі свого боку місцеві органи виконавчої влади вирішать питання оновлення майже 14 тисяч комплектів шкільних меблів, а ще у 2012 році всі школи будуть підключені до мережі Інтернет. Загалом, за період дії програми, планується, що загальноосвітні заклади отримають 127 навчально-комп’ютерних комплексів.

  У наступному році в області у рамках реалізації Національного проекту «Нове життя» буде створено перинатальний центр. Підготовчі роботи вже розпочато – у проекті держбюджету на реалізацію проекту в області передбачено біля 22 мільйонів гривень. Буде створено центри для надання медичної допомоги хворим із серцево-судинною патологією та хворим із нирковою недостатністю, зокрема побудовано гемодіалізний центр. Загалом за пропозиціями необхідно виконати роботи по поліпшенню матеріально-технічної бази 158 закладів охорони здоров’я. Одним із важливих завдань по формуванню здорового способу життя є розвиток дитячо-юнацького спорту, будівництво спортивних майданчиків і футбольних полів. У найближчі роки будуть зняті усі проблеми інвалідів і учасників Великої Вітчизняної війни – так, у рамках підготовки до відзначення 70 річчя великої Перемоги ветерани будуть забезпечені легковими авто, послугами телефонного зв’язку, лікування та соціально-побутовими послугами.

  Механізми реалізації програми розподілені на кілька рівнів – є рівень реалізації завдань через співпрацю із центральними органами влади. Зокрема, буде підписана угода щодо розвитку області між Кабінетом Міністрів України та обласною радою. Також буде запроваджена Державна цільова програма сталого розвитку видобування і первинної переробки уранової сировини, щодо фінансування якої з державного бюджету у 2012 року є доручення Президента. Так буде створено умови для життєдіяльності понад 350 тисяч населення у Кіровограді, Кіровоградському, Маловисківському і Петрівському районах!

  Одним із механізмів реалізації завдань програми «Центральний регіон – 2015» є розроблення аналогічних програм розвитку міст і районів, а також щорічних програм економічного і соціального розвитку територій. Після затвердження програми на засіданні облради буде розроблено розпорядження голови облдержадміністрації. Цим документом будуть визначені відповідальні за виконання кожного завдання, порядок взаємодії та механізм контролю за виконанням завдань і показників.