День поля 2016. Взаємодія техніки та якісної культури

  • 22 вер. 2016 09:53
  • 1450
    • Новина День поля 2016. Взаємодія техніки та якісної культури Ранкове місто. Кропивницький

    Минулого тижня на території підприємства «ДЕМЕТРА АГРОГРУПА», яке знаходиться в с.Шевченка Онуфріївського району, відбувся День поля. Вже за традицією організаторами заходу стали компанія «Ландтех» в цьогорічному партнерстві з ТОВ «Піонер Насіння Україна».

    На практичному семінарі, який мав на меті розкрити усі переваги використання техніки JohnDeere(Джон Дір) та технології вирощування гібридів насіння Pioneer(Піонер), були присутні близько сотні учасників з різних районів Кіровоградської області та областей-сусідів. Серед них були керівники сільськогосподарських підприємств, голови фермерських господарств, представники засобів масової інформації.

    Вітальне слово перед запрошеними учасниками семінару тримали комерційний директор компанії «Ландтех» - Андрій Шинкарюк, головний агроном підприємства «ДЕМЕТРА АГРОГРУПА» Валентин Бондаренко та регіональний менеджер по роботі з ключовими клієнтами ТОВ «Піонер Насіння Україна» Анатолій Соколенко. Чоловіки зазначили доцільність подібних семінарів, адже на заході представлена вершина напрацювань компаній «Ландтех», ТОВ «Піонер Насіння Україна» та ТОВ «Дюпон Україна», співпраця з якими – це стовідсоткова гарантія успіху. Це засвідчили і представники підприємства «ДЕМЕТРА АГРОГРУПА», на земельних володіннях яких зосереджені демонстраційні поля*.

    *Демонстраційні поля — експериментальні земельні ділянки, на яких в однакових умовах вирощуються культури вітчизняної та іноземної селекції для виробничих випробувань насіннєвого матеріалу, препаратів і систем захисту. На демонстраційних полях проводяться семінари для агрономів і сільськогосподарських виробників.Основна мета створення такої ділянки - це забезпечення правильного відбору гібридів та сортів культур, які найбільш адаптовані до умов регіону.

    На сьогодні соняшник є чи не основною олійною культурою в Україні. З року в рік його площі розширюються, що зумовлено високою рентабельністю цієї культури. А тому практична частина семінару розпочалася саме з презентації лінійки соняшника, вирощеного з насіння «Pioneer»*. Серед лінолевих гібридів соняшника, які були представлені на демонстраційному полі, були як давно відомі та успішно зарекомендовані серед споживачів, так і нові, але перспективні сорти: P63LL01, PR63LE10, P63LE113 - ранньостиглі (до 110 днів), P63LL06, PR6F66, P64LE25 - середньоранні (від 111 до 115 днів), P64LE19, PR64А71 - середньостиглі (від 116 до 125 днів).

    Усі запрошені на День поля мали можливість дізнатися чимало нового відносно генетичних рішень компанії Pioneer та з’ясувати деякі агротехнічні моменти при вирощуванні гібридів кукурудзи та соняшнику на території нашої області. Зі слів менеджера компанії «Піонер Насіння Україна» у Кіровоградській області Олександра Шаталова, усі гібриди рослин, представлені на демонстраційному полі, максимально адаптовані під умови центральної частини України.

    Кукурудза - одна з найважливіших сільськогосподарських культур. За врожайністю вона перевищує всі зернові культури. Також важливе її агротехнічне значення, бо вона залишає поле не лише чистим від бур'яніві розпушує ґрунт, а ще й у вигляді коренів і стеблових решток повертає значну частину органіки. Саме кукурудза - добрий попередник для зернобобових та ярих зернових культур. При вирощуванні кукурудзи прибуток часто вищий, ніж від пшениці, ріпаку чи цукрових буряків.

    На демополі були представлені: надзвичайно успішний гібрид кукурудзи P0216, який відзначається високою посухостійкістю, прекрасною вологовіддачею, високою пластичністю та врожайністю, гібрид P0105, для якого характерний велетенський початок та висока продуктивність, популярні гібриди P9606,  P9721, P9549, P9241, а також гібрид кукурудзи P9175, який останнім часом користується небувалим попитом.

    Загалом на демонстраційному полі було представлено більше тридцяти п’яти гібридів соняшника та кукурудзи, а інформація, якою ділилися представники компанії «Pioneer», була настільки корисною, що відвідувачі семінару не лише слухали її, але й деякі поради та нюанси навіть занотовували у робочі блокноти.

    *Pioneer- перша компанія, яка присвятила себе винятково розробці, виробництву та реалізації гібридного насіння кукурудзи. В компанії DuPontPioneerв Україні працює близько 200 співробітників, включаючи біля 80 агрономів-консультантів. Компанія Pioneerпропонує своїм клієнтам агрономічну підтримку, а також співпрацює з українськими сільгоспвиробниками, які надають поля для проведення наукових досліджень та висівають батьківські форми гібридів Піонер.

    Далі на демонстраційному полі учасники семінару почули Сергія Тараненка, представника компанії «DuPont»* (Дюпон Україна), який повідав присутнім різні технічні аспекти та позиціонування продуктів ТМ «DuPont». Особливу увагу Сергій приділив технології DuPont«ExpressSun» (ЕкспресСан). Ця технологія дозволяє боротися з широким спектром дводольних бур'янів, включаючи такі види «тяжких» бур’янів, як осот, амброзія, лопух та ін. При цьому ефективність препарату не залежить від типу і вологості грунту, а ефект буде помітний при будь-якому виді обробки землі. Даний гербіцид швидко розкладається в грунті, що дозволяє сіяти на обробленому полі будь-яку подальшу культуру сівозміни.

    *На сьогодні група Компанія «DuPont»є однією з найбільших у світі наукових та індустріальних транснаціональних корпорацій. В Україні компанія зосереджується на роботі з сільськогосподарськими виробникамиі спрямована на створення надійних і стійких рішень для підвищення продуктивності, прибутковості і безпеки та захисту рослинМетакомпанії - допомогти отримати максимум користі з кожного гектара землі, призначеного для вирощування кукурудзи.

    Близько опівдня на полі підприємства "ДЕМЕТРА АГРОГРУПА" відбулася презентація та показ техніки JohnDeereв роботі. Першим "експонатом", котрого компанія Ландтех* продемонструвала присутнім, був комбайн S670 з трактором 8345R та бункером-накопичувачем з системою Machine Sync при вивантаженні зерна.

    Комбайн S670 забезпечує високу якість зерна і високу пропускну здатність при низьких експлуатаційних витратах. Однороторна конструкція простіша, ніж у традиційних клавішних комбайнів, з меншою кількістю рухомих частин, що означає більш низьку витрату енергії та менший знос деталей. Фактично, на серії S відсутні точки, що вимагають щоденного змащування.

    Щодо системи Machine Sync - то це справжнє технічне ноу-хау від JohnDeere. Ця система синхронізує комбайн з трактором з пересувним бункером. Таким чином тракторист і комбайнер мають усі важелі для злагодженої роботи, адже оператор трактора на своєму моніторі бачить карту, на якій зображено, де в даний час знаходиться на полі комбайн.

    Крім того, прилад Machine Sync сигналізує операторові трактора ступінь заповнення бункера. Комбайнер, в свою чергу, бачить те, наскільки заповнився його бункер. Така злагоджена робота машин та людей дає мінімальний простій, знижує витрати палива та оптимізує процес збирання врожаю. За словами представника від компанії JohnDeere, втрати зерна після комбайна S670 - 0.7%. Та й взагалі, компанія JohnDeereдопускає втрати зерна лише до 1%.

    Далі, учасники семінару мали змогу ознайомитися з роботою трактора 8320 R з бороною 2623.

    Трактори John Deere серії 8R оснащені потужними двигунами John Deere для вимогливих тягових завдань, таких як оранка, культивування, дискування, розпушування, поглиблення орного шару і посів. 9,0-літровий двигун PowerTech видає до 320 л. с. при номінальній швидкості і до макс. 352 л. с. Комфорт оператора - це також один з важливих факторів, які були враховані розробниками. Ексклюзивне рульове управління ActiveCommand від John Deere полегшує необхідні для управління зусилля оператора. Варто звернути увагу і на первинну та вторинну гальмівну систему трактора, які дають можливість гальмувати в полі на повороті лише легким натисканням педалі.

    Щодо представленої борони, то вона ідеально підходить для підготовки насіннєвого ложа, подрібнення пожнивних залишків на середньому та важкому грунті. Для борони цієї моделі характерно широкий вибір робочої ширини: від 6,3 до 15 м.

    Також цей трактор продемонстрував роботу в парі з універсальним та продуктивним плугом 3810для роботи в борозні або поза борозною. Для нього характерна рама з Z-подібним профілем та гідравлічне регулювання переднього корпусу.
    Учасники семінару малу змогу оцінити роботу і дисколапового глибокорозпушувача 2720 - найміцнішого дискового глибокорозпушувача в світі, який взмозі забезпечити безперебійну роботу в будь-яких умовах. Ця техніка створена для різки та перемішування залишків, розпушування і роздрібнення ущільненого грунту, заглиблення і перемішування залишків, вирівнювання грунту. Дисковий глибокорозпушувач 2720 на очах у всіх присутніх на семінарі виконав всі ці завдання за один прохід.

    Також на Дні поля була продемонстрована робота трактора 8345Rз глибокорозпушувачем KF 7-350, основна задача якого розпушення ущільнених нижніх шарів грунту, своєрідний підрив «підошви» на глубину до 60 сантиметрів (!).

    На Дні поля також була презентована стратегія FarmSight від John Deere. Це своєрідний пакет послуг, який може бути наданий клієнтам компанії від дилера John Deere (Ландтех).

    Для цієї послуги характерні такі види сервісів на період експлуатації техніки: повторне навчання операторів, оптимізація техніки в полі, моніторинг та попередження неполадок в техніці, професійна допомога оператору з використанням функції «віддалений доступ до дисплея», формування та аналіз звітів по роботі техніки з наступними рекомендаціями, оптимізація логістики та завантаження техніки, консультації по правильній експлуатації і обслуговуванні техніки та багато ін.
    Стратегія FarmSight дозволяє клієнту делегувати ряд завдань дилеру John Deere та отримати професійний супровід і допомогу в оптимізації та управлінні парком техніки John Deere.

    *Компанія «Ландтех» є офіційним представником «John Deere» в Кіровоградській, Миколаївській та Херсонській області. «Ландтех» - це широкий спектр таких світових брендів як John Deere та JCB, які допоможуть значно економити кошти, збільшуючи продуктивність і ефективність роботи як на землі, так і при розведенні худоби. Сервісні центри побудовані відповідно до світових стандартів John Deere та знаходяться в зручному місці, що дозволяє швидше надавати допомогу в сервісному обслуговуванні.

    Такі практичні Дні полів дозволяють учасникам аграрного ринку спостерігати за тим, наскільки змінюються технології, кліматичні умови, в яких знаходиться сільськогосподарський виробник та враховувати різні чинники, які впливають на врожайність тих чи інших культур. У кожного гібрида чи гербіцида, представленого на демополі, є свої певні характеристики і саме з огляду на них сільськогосподарський виробник може обрати саме ту позицію, яка, на його думку найбільш рентабельна. Та ж ситуація і з технікою John Deere. 175-річний досвід цієї компанії говорить про те, що всі поля відрізняються. А тому перед кожним аграрієм стоїть ряд питань при виборі тієї чи іншої техніки. Учасники практичних семінарів мають змогу на власні очі побачити техніку в дії, визначитися з обладнанням, яке відповідає саме їхнім вимогам.
     

    Альона Семко