День української писемності та мови відзначили у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї

  • 8 лист. 2022 13:41
  • 654
    • Новина День української писемності та мови відзначили у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї Ранкове місто. Кропивницький
     
    Провідний науковий співробітник відділу історії Алла Забабуріна розповіла історію виникнення  української граматики, яка бере початок у ІХ столітті. Українська мова і культура зазнавала численних утисків з боку Російської імперії, однак неухильно розвивалася. Були часи, коли школярі молилися за літописця Нестора і просили його допомогти їм в оволодінні грамотою. Остаточно український правопис сформувався в середині ХХ століття. Останніми роками до нього було внесено незначні зміни, до яких ми поступово звикаємо.
     
    Далі  тему підхопили ті, хто популяризує і розвиває українську мову художнім словом–члени Кіровоградського обласного літературного об’єднання «Степ» імені. В. Погрібного. Голова об’єднання Ольга Полевіна розказала про його діяльність, про авторів і зокрема про недавно видану книгу «Смертельний соль-дієз». До неї ввійшли твори, написані з кінця лютого по вересень 2022 року. І вірші, і проза, і публіцистика з цієї збірки так чи інакше відтворюють події та почуття після повномасштабного вторгнення Росії в Україну.
     
    Прочитала свої поезії та оповідання, розповіла про роботу над книгами та щорічним літературним альманахом «Степ» сама голова об’єднання, а також Олена Трибуцька, Людмила Ніколаєвська, Тетяна Микитась, Ніна Даниленко.
     
    Директорка краєзнавчого музею Ірина Смаглюк подарувала літераторам буклет про «Тобілевичі». Це парк-пам’ятка садово-паркового мистецтва в Арсенівці Новоукраїнського району на Кіровоградщині. У цьому селі народився видатний український драматург І. К.Карпенко-Карий. У наданні цьому парку музейного статусу є значна заслуга багаторічного очільника «Степу» Віктора Погрібного. Письменники зі «Степу» є активними учасниками мистецьких акцій, літературних експедицій та фестів, що регулярно відбуваються в Арсенівці.
     
    Присутні на цій зустрічі переглянули музичний відеокліп. Там прозвучав романс на вірш Олени Трибуцької. Його поклав на власну музику і під власний акомпанемент виконав редактор журналу «Степ» і упорядник усіх книг літоб’єднання Олександр Архангельський.
     
    Стефанія Сапсан