Директор обласного центру зайнятості звітував за 9 місяців роботи

 • 16 лист. 2016 16:28
 • 1015
  • Новина Директор обласного центру зайнятості звітував за 9 місяців роботи Ранкове місто. Кропивницький
  14 листопада 2016 року в обласній державній адміністрації під головуванням голови обласної державної адміністрації Сергія Кузьменка відбулася нарада, у ході якої презентовано комплекс соціальних послуг, що надає державна служба зайнятості населенню та роботодавцям. Серед присутніх: голова обласної ради Олександр Чорноіваненко, представники структурних підрозділів облдержадміністрації, територіальних органів міністерств і відомств України в області, Федерації профспілок області, а також керівники ринкоутворюючих підприємств області.
  Під час презентації Юрій Слоневський, директор обласного центру зайнятості, поінформував присутніх про підсумки роботи обласної служби зайнятості за 9 місяців поточного року та перспективи на 2017 рік.
  За словами Ю. Слоневського, протягом 9 місяців поточного року у пошуках роботи до центрів зайнятості області звернулися більше 40 тисяч безробітних мешканців області. Всього за сприяння обласної служби зайнятості були працевлаштовані 13,5 тис. безробітних, пройшли професійне навчання 5,9 тис. осіб,  9,7 тис. безробітних брали участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру. З-поміж іншого йшлося й про збереження гарантій зайнятості учасників АТО, внутрішньо переміщених осіб та інших категорій громадян, які не здатні на рівних конкурувати на ринку праці. 
   «В сучасних умовах співпраця центрів зайнятості з місцевими органами виконавчої влади та самоврядування, роботодавцями, іншими сторонами соціального партнерства щодо сприяння зайнятості населення, розвитку кадрового потенціалу має посилюватися, удосконалюватися та бути результативною, оскільки це шлях до реальних змін», – наголосив Ю. Слоневський. 
  За його словами, на місцевому рівні перспективними напрямками зазначеної взаємодії, зокрема, є: підтримка підприємницької ініціативи населення, мотивація та стимулювання до інноваційної діяльності підприємств, створення нових робочих місць в області, здійснення відповідних заходів щодо легалізації зайнятості та ін.
  Ю. Слоневський зупинився на нових методах роботи центрів зайнятості області, які впроваджуються для покращення рівня надання послуг шукачам роботи та роботодавцям (новий регламент роботи щодо задоволення потреб клієнтів). Також впроваджена система електронних сервісів, зокрема створено канал у мережі YOUTUBE, на якому розміщуються відеорезюме безробітних; діє сторінка обласного центру зайнятості у соціальній мережі Facebook, де розміщується інформація про вакансії з високооплачуваною заробітною платою; в рамках реалізації соціального проекту «Lingva Skills» безробітні на безоплатній основі мають можливість вивчити англійську мову.
  Директор зауважив, що активізована робота служби зайнятості у напрямку працевлаштування безробітних в інших регіонах України. Зупинився і на питанні реорганізації базових центрів зайнятості, що сприятиме розширенню та якісному наданні адресних соціальних послуг клієнтам служби зайнятості.
  Підводячи підсумки наради, С. Кузьменко зазначив, що основне питання на сьогодні – збільшення рівня зайнятості населення, у т.ч. військовослужбовців, демобілізованих із зони проведення АТО. Це є спільною справою усіх сторін соціального партнерства та потребує консолідації зусиль, поглиблення взаємодії та посилення відповідальності кожної із сторін.