Неповнолітні засуджені відзначили День української писемності та мови
16 лист. 2016 15:45
943
Рідна мова – це мова, що першою засвоюється дитиною і залишається зрозумілою на все життя. Рідною прийнято вважати мову нації, мову предків, яка пов’язує людину з її народом, з попередніми поколіннями, їхніми духовними надбаннями.
9 листопада 2016 року в екстернатному відділенні ВЗШ № 38 при Кіровоградській установі виконання покарань (№ 14) за участю заступника начальника установи з соціально-виховної та психологічної роботи Андрія Стеценка відбулося урочисте відкриття Місячника рідної мови, що співпало зі святкуванням Дня української писемності та мови й Всеукраїнським радіодиктантом.
До участі в заході на запрошення відділу СВПР Кіровоградської УВП (№14) та педагогів екстернату долучились студенти філологічного факультету КДПУ ім. В. Винниченка та журналісти «Першої електронної» і «Нової» газет.
У надзвичайно насиченій інформативно презентації першої частини заходу, підготовленої Романом Литвином, неповнолітні разом з Наталею Завадою та Сергієм Колісником занурились у цікавий світ історії виникнення української писемності та її розвитку в прадавні часи; осібливо акцентувалась увага на утисках національного надбання з боку російської, а згодом радянської шовіністичної політики аж до останніх революційних подій включно. На тлі відеокліпу «Небесна сотня» пролунала «Молитва» Ольги Яворської, в котрій про нашу мову говориться зокрема таке:
Ти все знесла - насмішки і зневаги,
Бездушну гру ворожих лжеідей,
Та сповнена любові і відваги
З-за грат летіла птахом до людей.
Ти наш вогонь на темнім полі битви,
Невинна кров пролита в боротьбі.
Тебе вкладаєм тихо до молитви
І за спасіння дякуєм тобі.
Друга частина, що розпочалася після перерви переглядом науково-популярної стрічки «Цікаві факти про українську мову» та участю гостей в інтерактивних лінгвістичних іграх на основі міжпредметних зв’язків із застосуванням ТЗН, стала методично виправданою у підготовці до написання диктанту.
По завершенню останнього було проведено взаємоперевірку виконаної роботи студентами й учнями-екстернами установи, що стало своєрідним nov hay цьогорічного заходу. Окрім цього гості в подарунок від педагогів та працівників відділу СВПР одержали на згадку книгу Олени Голик і Тетяни Яровенко «Володимир Винниченко: шкільна парадигма». На думку всіх учасників, захід пройшов успішно й залишиться надовго у пам’яті.
Повідомляє відділ соціально-виховної та психологічної роботи Кіровоградської установи виконання покарань УДПтС України в області (№14)