Дніпропетровський школяр став українським фінансовим генієм року
Випускника дніпропетровської школи № 118 Девіда Езекелі визнано фінансовим генієм 2016 року серед українських школярів. За перемогу в національній фінансовій олімпіаді школяр отримав 50 000 гривень на подальше навчання. У цілому ж в олімпіаді взяли участь діти з 268 українських міст і сіл.
25 травня в Дніпропетровську визначали фінансового генія року серед випускників загальноосвітніх шкіл. У фіналі всеукраїнської економічної олімпіади «Фінансовий геній», яку вже четвертий рік поспіль проводить ЮніорБанк, боролися 18 юних фінансистів, які отримали максимальну кількість балів у першому турі змагання. Переможцем олімпіади «Фінансовий геній» та власником головного призу 50 000 гривень на оплату навчання у виші став випускник дніпропетровської школи № 118 Девід Езекелі.
«Я дуже радий, що став переможцем, оскільки планую вступати на вечірнє відділення вишу, де немає бюджетного фінансування, і відразу ж після школи йти працювати, мабуть, у ПриватБанк, – говорить переможець «Фінансового генія». – Вчитися в транспортному університеті, бути пов’язаним із залізницею – моя дитяча мрія, а керування підприємством і проектний менеджмент – це те, чим я захоплююсь і зараз займаюсь».
Замість аркушів паперу й ручок учасники «Фінансового генія» використовують ноутбуки та планшети, а звичні тести та завдання замінюють бізнес-кейси, розроблені топ-менеджерами банку. У фіналі олімпіади школярі запропонували свої проекти розвитку ЮніорБанку та пройшли захопливий командний квест поверхами головного офісу ПриватБанку. І нарешті – оголошення переможця, вручення призів і подарунків генеральним заступником голови правління ПриватБанку Юрієм Пікушем.
«Сьогодні школярі набагато краще за батьків розбираються в нових технологіях, активно користуються смартфонами. Багато наших послуг, мобільних додатків як раз орієнтовані на молоде покоління, – говорить Юрій Пікуш. – Звичайно, я запрошую всіх юних фінансистів після закінчення навчання на роботу до банку, й обов’язково, коли будете вчитися, попрацюйте в Контакт-центрі, це допоможе вам навчитися комунікувати з людьми».
Усього ж за право вважатися фінансовим генієм цього року змагалася майже 1 000 випускників шкіл з 268 населених пунктів України. «Фінансовий геній – 2016» став і рекордсменом за успішним виконанням конкурсних завдань, рівень складності яких, до речі, не завжди під силу навіть студентам економічних вишів. Завдання першого туру олімпіади успішно виконали 258 учасників, а до фіналу олімпіади увійшли 20 випускників, які набрали максимально можливі 80 конкурсних балів.
Четверта всеукраїнська економічна олімпіада для випускників середніх шкіл «Фінансовий геній» стартувала 1 лютого. На відміну від академічних шкільних олімпіад, у «Фінансовому генії» можуть брати участь випускники будь-якої української школи. Протягом трьох тижнів через Інтернет конкурсанти повинні були виконати тести та завдання на різні теми з економіки, фінансів, банківської справи. Після виконання тестів і вирішення задач усім учасникам «Фінансового генія» нараховувалися конкурсні бали, за сумою яких найкращі олімпійці увійшли до фіналу.
Освітня програма «ЮніорБанк» стартувала в Україні в 2009 році. Сьогодні ЮніорБанк об’єднує понад 500 000 школярів. У рамках проекту ПриватБанк не тільки надає можливість безкоштовного практичного навчання економіки та фінансів для дітей і підлітків, але й підтримує спортивний рух і програми здорового способу життя школярів. Національна програма фінансової грамотності «ЮніорБанк» принципово відрізняється від звичних шкільних програм і курсів. Перш за все, це захопливий, цікавий матеріал, мультфільми, презентації, ігри. Унікальна пластикова Картка Юніора, що випускається за згодою та під контролем батьків, дає можливість користуватися «дорослими» можливостями та банківськими послугами.
Анжела Дзінзюра