"Доступні ліки" - перші успіхи та перші проблеми

  • 25 квіт. 2017 10:39
  • 765
    • Новина «Доступні ліки» - перші успіхи та перші проблеми Ранкове місто. Кропивницький

    За її словами, головною проблемою залишається недостатня інформованість населення та недостатня кількість наочної інформації. Фактично програма запрацювала з 6 квітня – перші дні місяця були присвячені розподілу коштів та формуванню механізму реалізації програми.

    На область було виділено 12,4 мільйони гривень, з яких 3,77 мільйони отримав обласний центр. Участь у програмі взяли заклади, які мають первинні ланки медобслуговування.

    У списку препаратів, рекомендованих МОЗ, 21 речовина, на основі яких існують 157 препаратів. З них 25 є стовідсотково безкоштовними, решта потребує доплати, яка може  суттєво коливатись в залежності від остаточної ціни. За словами Макарук, аптеки маю право на 10% транспортної надбавки, 15% торгівельної націнки та 7% ПДВ. Але який рівень торгнацінки вони закладуть, не перевищуючи максимум – невідомо. Перевищуваний граничну ціну, яка є середньоєвропейською, заборонено міністерством охорони здоров’я.

    Головна вимога до лікарського рецепту –запис латинською мовою.Це є нормою,яка також запобігає лобізму медиком тої чи іншої торгівельної марки.

    На сьогодні у програмі задіяні 11 мереж аптек та 41 аптечний пункт.За перші 10 днів роботи програми  лікарями виписаний 5121 рецепт на суму близько 80 тисяч гривень.Серед них серцево-судинні хвороби складають 79,3%(1638 рецептів на 54,5 тис.грн.),астма 2,3% (48 рецептів на 4,6 тис.грн.) та діабет 2-го типу 18,4% (379 рецептів на 20,5 тис.грн.).Слід відмітити,що кількість діабетиків 2-го типу вшестеро перевищує кількість діабетиків 1-го типу.

    Звісно, певні складнощі ще мають місце, але це суто робочі питання, а всі технічні неузгодженості легко ліквідовуються адміністративним впливом – підсумувала Оксана Макарук.