ДП «Кіровоградтепло» нагадує споживачам про заборону самовільного становлення автономки

 • 8 черв. 2016 12:27
 • 1281
  • Новина ДП «Кіровоградтепло» нагадує споживачам про заборону самовільного становлення автономки Ранкове місто. Кропивницький

  Шановні  кіровоградці ! Самовільне переобладнання системи опалення призводить до розбалансування внутрішньобудинкової системи будинку як цілісного інженерно – комунікаційного   комплексу,  що спричиняє неякісне надання послуг з центрального опалення іншим споживачам будинку.

  ДП"Кіровоградтепло" ТОВ "ЦНТІ УНГА"  було виявлено непоодинокі випадки порушення внутрішньобудинкової системи опалення саме споживачами теплової енергії, зокрема, в явлено заміну сталевих труб на металопластикові із звуженим діаметром,  перенесення приладів опалення на балкони, лоджії, прокладання трубопроводів під підлогою, знищення  перемичок перед приладами опалення на транзитних трубопроводах.

  У літній період, коли мешканці  проводять ремонти своїх осель, підприємство звертає увагу кіровоградців, що порядок відключення приміщень житлових будинків від централізованого опалення визначений  нормативними та  законодавчими актами.

  Відповідно до "Порядку відключення окремих  приміщень житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання", затвердженого наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України № 4 від 22 листопада 2005 року (далі-Порядку) дозвіл на влаштування індивідуального опалення з відключенням від мереж централізованого опалення надається рішенням міжвідомчої комісії органу місцевого  самоврядування або місцевої  виконавчої влади з розгляду питань, пов'язаних з відключенням споживачів від мереж централізованого опалення і гарячого водопостачання.

  Після одержання дозволу міжвідомчої комісії про влаштування індивідуальної (автономної) системи теплопостачання, необхідно  отримати  технічні умови для розробки проекту індивідуального  (автономного) теплопостачання і відокремлення від мереж ЦО і ГВП.

  По закінченню робіт складається  акт про відключення від внутрішньо-будинкових мереж централізованого опалення і гарячого  водопостачання за підписом представника мон тажної організації, представника теплопостачальної організації, власника, наймача (орендаря) квартири або уповноваженої ними особи і в десятиденний термін подається до Комісії на затвердження.         Відповідно до п.8 ч.3 ст. 20 Закону України " Про житлово-комунальні послуги," ч. 3 п. 30 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених постановою Кабінету Міністрів  України від 21.07.2005 р. № 630,  споживачі зобов’язані дотримуватися вимог житлового та містобудівного законодавства щодо здійснення ремонту чи реконструкції приміщень або їх частин, не допускати порушень законних прав та інтересів інших учасників відносин у сфері житлово-комунальних послуг.  Власник квартири не має права самовільно змінювати систему опалення  та здійснювати від'єднання від мереж централізованого опалення.

  Згідно з вимогами відповідних будівельних норм СниП 2.04.05-91 «Отопление, вентиляция, кондиционирование»  при проектуванні  будинку, в якому передбачається централізоване теплопостачання, всі стояки та внутрішні розподільчі мережі опалення гідравлічно ув’язані для забезпечення стабільної роботи внутрішньобудинкової системи загалом. Будь-яке втручання в систему шляхом зміни гідравлічного опору (заміна та встановлення додаткових приладів опалення, зменшення діаметру трубопроводів, не встановлення перемичок біля приладів опалення на транзитних трубопроводах, встановлення металопластикових труб різного діаметру, прокладання трубопроводів під підлогою) погіршує роботу системи загалом, чим порушуються права інших мешканців, що є недопустимим за Цивільним кодексом України.

  Ст. 41 Конституції України зазначено, що використання власності не може завдавати шкоди правам, свободам та гідності громадян, інтересам суспільства.

  Відповідно до Закону України    «Про житлово-комунальні послуги»  теплопостачальне підприємство   має    право    вимагати   від   споживачів усунення   порушень в сфері житлово- комунальних послуг.

  Згідно п.2 ч.3  ст.  20  Закону   України  «Про житлово-комунальні послуги»  споживач зобов'язаний своєчасно вживати заходів щодо усунення виявлених несправностей, пов’язаних з отриманням житлово-комунальних послуг, що виникли з власної вини.

   Статтею 270-1 Кримінального кодексу України передбачено кримінальну відповідальність за умисне знищення або пошкодження об'єктів житлово-комунального господарства. У разі невиконання вимог законодавства   підприємство матиме право та буде  змушене  звернутися до суду в порядку статті 16 ЦК України за захистом своїх прав та інтересів (відновлення становища, яке існувало до порушення).

   ДП «Кіровоградтепло» закликає споживачів дотримуватись встановлених норм та правил  при відключенні житлових будинків від мереж централізованого опалення, діяти виключно у правовому полі, не допускати   самовільного   втручання  у внутрішньобудинкову систему опалення та усунути порушення проектування  систем централізованого опалення в квартирах, якщо такі є.