Форум на захист чинної Конституції відбувся у Кіровограді.

  • 11 лип. 2016 10:11
  • 756
    • Новина Форум на захист чинної Конституції відбувся у Кіровограді. Ранкове місто. Кропивницький

    Відкриваючи захід, заступник голови обласної ради Ігор Степура зазначив: "У нас чудова Конституція - вона схвалена Європою  одразу після її ухвалення Верховною Радою". Але нинішні реформи у багатьох випадках не збігаються з її положеннями. Крім того, влада чинить необгрунтований тиск на місцеві громади щодо прискорення реформ. Існує загроза узурпації влади державою з одночасним приниженням ролі громад.

    У роботі форуму взяли участь представники з багатьох регіонів країни.Так, львів"янин Ігор Гурняк наголосив, що чинна Конституція не передбачає об"єднання громад та реформування шляхом децентралізації - згідно статті 140. На його думку, має бути розроблено та ухвалено окремий закон "Про співробітництво територіальних громад". В законодавстві має бути прописаний  статус громади як юридичної особи, зафіксовані майнові права при об"єднанні, відпрацьований механізм виходу певної громади з об"єднання, тощо. До того ж не повинно існувати домінування певних громад  під час отримання субвенцій, оподаткування - банківська система має відстоювати саме інтереси громад.

    Доповнюючи колегу, Роман Олексевич з Кам"янки-Бузької додав, що зміни  в Основному законі неприпустимі. Але, якщо вони все ж відбуваються, має бути створений реєстр власності та ресурсів кожної громади. Світлана Дьякова з Криворіжжя  запропонувала проводити об"єднання громад лише шляхом референдумів, але чинне законодавство цього не передбачає. Перекривати шляхи та палити шини, на її думку, вже не є виходом.

    "Децентралізація має відбуватись згідно Європейської хартії місцевого самоврядування, - знову наголосив Ігор Степура, - а всі ухвалювані ВР закони, мають грунтуватись, крім Конституції України, ще й цим європейським законом".

    Ці тези були підтримані багатьма іншими доповідачами та учасниками обговорення. На жаль, на їхню думку, апелювання до ідеалів чи вимог Майдану не має сенсу - Майдан не мав чіткої програми перетворень у країні.Тому годі рефлексувати - час створювати чітку програму перетворень. Учасниками зібрання було ухвалено резолюцію, однією з головних вимог якої стало негайне приведення всіх ухвалених реформаторських законів у відповідність до Конституції України. Всі ж зміни мають відбуватись лише після деокупації сходу Укрїни та Криму та відновлення стабільного та всеохоплюючого контролю над державним кордоном.