Хто претендує на премію імені Якова Паученка?

 • 22 лют. 2018 14:55
 • 1020
  • Новина Хто претендує на премію імені Якова Паученка? Ранкове місто. Кропивницький
  У  Кропивницькому визначилися претенденти на здобуття премії імені Якова Паученка у 2018 році. Про це пише сайт Міської ради Кропивницького.
   
           
    У Кропивницькому вже стало доброю традицією презентувати в художньо-меморіальному музеї О.О.Осмьоркіна виставки творів претендентів на здобуття обласної премії у галузі архітектури, геральдики та вексилології і декоративно-прикладного мистецтва імені Якова Паученка, заснованої у 2002 році за клопотанням обласних осередків Національної Спілки архітекторів України, Українського геральдичного товариства та Національної Спілки художників України.
   
  У Кропивницькому визначилися претенденти на здобуття премії імені Якова Паученка у 2018 році
   
  Премія встановлена у трьох номінаціях: «архітектура», «геральдика та вексилологія» і «декоративно-прикладне мистецтво». Приємно відзначити, що згідно з рішенням Кіровоградської обласної ради від 22 серпня 2017 року № 362 вручення премії відбуватиметься вже не 1 липня, в День архітектури України, а 21 березня – саме в день народження видатного архітектора Якова Паученка (1866-1914), якому судилося стати одним із тих зодчих, хто створив прекрасні будівлі, що нині є окрасою історичного центру нашого міста.
   
              Цьогоріч конкурс проходитиме лише в одній номінації – «геральдика та вексилологія». Слід зазначити, що геральдику та вексилологію називають допоміжними історичними дисциплінами, які вивчають та досліджують історію створення гербів, емблем, а також прапорів, корогв, знамен, штандартів, транспарантів, вимпелів та інших засобів сигналізації, що виконують функції символів, перш за все, це мистецтво зображення цих символів  i вiдмiнних знаків держави, які є своєрiдним художньо-графiчним паспортом землi, мiста, країни, роду чи окремої особи. Герби і прапори вiдносять до такого типу iсторичних пам’яток, в яких в символiчнiй формi з використанням спецiальної знакової системи або стилiзованих елементiв розкриваються реальнi подiї та явища, що доносять до нас вiдомостi з минулого.
   
               Тож, на здобуття цьогорічної премії номінуються наступні твори: геральдична символіка  Олександрійського та Петрівського районів Кіровоградської області, авторами якої є заслужений архітектор України, Почесний громадянин нашого міста, голова Кіровоградського обласного відділення Українського геральдичного товариства Віталій Кривенко, член Українського геральдичного товариства, кандидат історичних наук, доцент кафедри суспільних наук та документознавства Центральноукраїнського національного технічного університету Микола Тупчієнко та відповідальний секретар Кіровоградського обласного відділення Українського геральдичного товариства, директор музею музичної культури імені Кароля Шимановського Олександр Полячок, а також геральдична символіка Новгородківського району та селища Новгородки Кіровоградської області, розроблена молодою художницею, випускницею Львівської національної академії мистецтв, членом Українського геральдичного товариства Крістіною-Катериною Мигуль.
   
              Розроблені сучасні геральдичні символи Кіровоградщини засновані на традиціях та історичній пам’яті. Так, наприклад, при стилізації зображення орла на гербі Кіровоградської області збережено всі основні риси археологічної знахідки біля села Кучерівки нині Знам’янського району, де у 1763 році при розкопках Литої Могили (Мельгуновського кургану) було виявлено поховання вождя одного зі скіфських племен кінця VII - початку VI століття до н. е., а в ньому золоті прикраси із зображенням степового орла, який вважається символом мужності та великодушності, проникливості та справедливості, сили і влади. До речі, саме на цьому місці планується встановити пам’ятний знак, проект якого розроблений фахівцями «Інституту «Кіровоградагропроект», також представлено на виставці.
   
              Запрошуємо всіх мешканців та гостей міста завітати до художньо-меморіального музею О.О.Осмьоркіна і не лише познайомитися з цікавою виставкою, на якій експонуються демонстраційні матеріали претендентів на здобуття премії, друковані та сувенірні матеріали з зображенням геральдичної символіки міста Кропивницького та Кіровоградської області, виготовлені рекламним агентством «Антураж А», творчі доробки членів Кіровоградського обласного відділення Українського геральдичного товариства Володимира Крутоуса - мала декоративна пластика із серії «Українство в мініатюрі» та Сергія Марущака - декоративні твори різьблення по дереву, а й активно долучитися до громадського обговорення, залишивши свої відгуки, які обов’язково будуть враховані членами конкурсної комісії, які, зваживши всі аргументи, об’єктивно оцінять представлені творчі доробки та визначать лауреатів премії імені Якова Паученка.
   
  Нагадаємо: Виставка дитячих малюнків на військову тематику відкрилася у Кропивницькому (ФОТО)