«Я люблю Україну!»: у школах Кропивницького відзначили День української писемності та мови

 • 28 жовт. 2023 10:00
 • 411
  • Новина «Я люблю Україну!»: у школах Кропивницького відзначили День української писемності та мови Ранкове місто. Кропивницький

  28 липня, в Україні визначна дата - День української писемності та мови. У Кропивницькому ліцеї “Максимум” вирішили оригінально її відзначити і провели патріотичну гру “Я Люблю Україну”.

  Змагалися команди учнів десятих класів, а в глядацькій залі їх палко підтримували вчителі разом зі школярами, бо ж і серед них визначали команду найактивніших вболівальників. Для учасників підготували дуже різні, часом і складні питання та завдання, але всіх їх об'єднувала одна тема — Україна — її історія, культура, мова. Діти раді були зустрітися в школі, провести цей час весело й з користю, особливо в день дистанційного навчання.

  А от учні інших шкіл долучилися до написання радіодиктанту національної єдності.

  Цьогорічний текст називається «Дороги України», його авторкою стала поетеса, перекладачка, авторка прозових творів, лауреатка Шевченківської премії Катерина Калитко. Читав його актор, театральний режисер та виконавець ролі у фільмі «Довбуш» — Олексій Гнатковський.

  Всеукраїнський радіодиктант був започаткований у 2000 році командою Українського Радіо і з того часу став найбільшим україномовним флешмобом. Головна мета події — не перевірити грамотність учасників, а об'єднати українців і знавців української мови по всьому світу.

  Джерело: Кропивницька міська рада