Як кропивницькі журналісти двічі впіймали за руку АТОвця-перевертня

  • 7 вер. 2017 13:15
  • 1115
    • Новина Як кропивницькі журналісти двічі впіймали за руку АТОвця-перевертня Ранкове місто. Кропивницький
    Операція - нейтралізувати шахрая. Як кропивницькі журналісти двічі впіймали за руку АТОвця-перевертня
     
    Поки на сході України йде війна з російськими окупантами, на мирній території знаходяться особи, які, користуючись авторитетом захисників, йдуть на ганебні вчинки. Прикидаючись демобілізованими військовими, шахраї б’ють на жалість людей, видурюючи їхні кошти. Українці з поваги до авторитету, не задумуючись, віддають, а іноді навіть  останнє. Цього разу такий шахрай “перейшов дорогу” кропивницьким журналістам. Звернувшись до них з метою легко нажитися, потрапив в руки правоохоронців.
    “Ми побачили пост в закритій спільноті на Фейсбуці, який опублікувала наша колега. Йшлося про те, що АТОвцю потрібна допомога. Ми часто займаємося благодійними проектами і вирішили йому допомогти. Зателефонували, і він розповів свою історію. Під час поставлених уточнюючих питань я бачила неточності, які викликали певні сумніви”, - розповіла кропивницька журналістка Олена Сідорова.
    Як зазначила Олена, шахрай повідомив, що був мобілізований в четверту хвилю мобілізації, але пройшов Іловайський котел, який був раніше. Розповідав спочатку, що служив в 3-му полку спецпризначення, потім казав, що все-таки в 93-й бригаді. Іншим колегам розповідав про службу в батальйоні “Донбас”. Також “боєць” розповів, що є розвідником-снайпером, але калібр своєї гвинтівки назвати не зміг.
    “Я вирішила перевірити інформацію у волонтерів та військовому комісаріаті. Військові повідомили, що в АТО він не був та в військових госпіталях не лікувався. Зрозумівши, що цей чоловік - шахрай ми влаштували з ним зустріч, аби вивести його на чисту воду та передати до рук поліції”, - повідомила Олена Сідорова.
     
    Після того, як інформація про псевдоатовця з’явилася в ЗМІ, то одразу почали відгукуватися жертви злодія. Зрозумівши правду, медійники почали діяти, влаштувавши йому зустріч в редакції газети “Народне слово”, куди шахрай прийшов за грошима. Там на нього вже чекала поліція та бійці 3-го полку спецпризначення. Справжні АТОвці провели розмову з фейковим “колегою” та передали його до рук поліції. Провоохоронці чоловіка відпустили через кілька годин. Вийшовши на свободу, шахрай одразу набрав номер телефону видуманого журналістами благодійного фонду, який вони створили в рамках спецоперації. Почувши від журналістів-благодійників про згоду допомогти воїну безхатченку, наступного дня він завітав до редакції газети “Кіровоградська правда”, він же “благодійний фонд “Світло””. Журналісти видання ретельно готувалися до зустрічі гостя. Викликали поліцію. Для правдивості існування фонду на двері прикріпили брендовану табличку благодійної організації, а також надрукували фірмові бланки умовної організації.  
     
    Шахрай прийшов та почав розказувати стару історію та частково з новими фактами своєї нелегкої служби на сході. Також він зазначав, що був у полоні, а як звільнився, то на батьківщині його вже вважають загиблим.
    Правоохоронці чекали в сусідній кімнаті, доки журналісти з’ясують наміри чоловіка. Вони поспілкувалися з ним та на його прохання дали йому особисті кошти. Після цього він був затриманий поліцією.
     
     Викритий правоохоронцями псевдоатовець вини не визнав. Мотивував свій вчинок, що люди за власним бажанням віддавали йому гроші та при цьому він не давив на жалість і не спекулював фактами.
    За інформацією старшого слідчого кропивницького відділу поліції Богдана Федічкіна, 4-го вересня до поліції надійшла інформацією, що невідома особа збирала кошти, видаючи себе за учасника АТО, нібито, для інших учасників АТО, що перебувють на сході. За цим фактом розпочате кримінальне провадження за ст. 190 ККУ (шахрайство). Пізніше історія повторювалась:
     
    “Сьогодні за співучасті кореспондентів працівниками відділу кримінальної поліції задокументовано факт чергового отримання коштів. Наразі правоохоронцями проводяться всі можливі заходи для направлення кримінального провадження до суду та притягнення особи до кримінальної відповідальності”
    Як зазначив правоохоронець, що санкцією статті передбачено покарання від штрафу до позбавлення волі. Слідчий додав, що за інформацією поліції чоловік справді не є учасником АТО.  Про результати слідства повідомлять згодом. 
     
    Дмитро Семенюк