Як не купити авто з перебитими номерами агрегатів

 • 1 лист. 2016 09:37
 • 698
  • Новина Як не купити авто з перебитими номерами агрегатів Ранкове місто. Кропивницький

   При купівлі авто є декілька варіантів переоформлення зі попереднього власника на нового: за довіреністю або у безпосередній присутності покупця і продавця авто.

  Для того, щоб уберегти себе від придбання транспортного засобу із перебитими номерами кузова чи двигуна, варто звернутись  до сервісного центру МВС для оформлення договору купівлі-продажу та перереєстрації авто у присутності продавця та покупця. Договір купівлі-продажу укладається безкоштовно, заповнюється адміністратором у електронній формі.

  У алгоритмі перереєстрації транспортного засобу обов’язковим кроком є експертний огляд транспортного засобу.

  Існує два види таких оглядів: експертний огляд та дослідження фахівця.

  Експертний огляд автомобіля є обов’язковим і проводиться у всіх випадках реєстрації, перереєстрації та зняття з обліку, за винятком реєстрації нового транспортного засобу, а також при вибраковці. Мета такого огляду — звірка ідентифікаційних номерів та перевірка реєстраційних документів. Такий огляд є обов’язковим і безкоштовним. Відповідний акт, складений експертом, є обов’язковим у переліку необхідних документів для оформлення послуги у сервісному центрі МВС. Експертний огляд є безкоштовним при отриманні послуги перереєстрації.

  При дослідженні фахівцем визначається достовірність ідентифікаційних номерів та реєстраційних документів, за результатом якого власник авто отримує висновок експертного дослідження. Це платна послуга і проводиться вона на розсуд власника авто.

  Експертне дослідження доцільно обирати в разі, якщо при огляді експерта виникли сумніви в достовірності ідентифікаційних номерів.

  Оформлення договору купівлі-продажу та перереєстрації авто у сервісних центрах МВС  є гарантією надійної купівлі авто, адже у разі виявлення змін у номерах кузова чи двигуна автомобіль відправляють на штрафмайданчик та передають справу до поліції, а новоспечений власник авто залишається і без авто, і без грошей.

  За інформацією прес-служби  РСЦ МВС в Кіровоградській області