Як у кіровоградській «шістці» маки виробляли

  • 10 трав. 2016 11:56
  • 757
    • Новина Як у кіровоградській «шістці» маки виробляли Ранкове місто. Кропивницький

    Напередодні Дня пам'яті і примирення з нагоди перемоги над нацизмом у Європі та завершення Другої світової війни, а також до 9 травня, коли відзначатиметься 71-а річниця Перемоги над нацизмом у Великій вітчизняній війні, засуджені Кіровоградської виправної колонії (№ 6) виготовляли символи пам'яті жертв тих трагічних подій - квітки червоних маків.

    В українській міфології мак - це символ сонця, пишної краси, волі, гордості, оберегу, і водночас - крові та смерті людей, що загинули захищаючи наше майбутнє. Червоний мак вперше використано в Україні на заходах, приурочених до річниці завершення Другої Світової війни позаминулого року та тепер стало традицією на травневі свята.

    Для того, щоб виготовити символ «пам’яті» не потрібно спеціальних умінь та навичок, лише тканину, нитки з голкою, а саме головне – бажання. Тому засуджені установи залюбки взялись за роботу, виготовляли маки з червоної атласної тканини, креп-сатину, використовували чорну та зелену тканини та намистинки для серединки квітки.

    Червоний мак з гаслом «Пам’ятаємо, перемагаємо» уже днями майорітиме на грудях небайдужих жителів України. Особи, які відбувають покарання  не стануть виключенням, та будуть носити їх з гордістю, як і минулого року, адже виготовляли маківки власноруч, вкладаючи свою душу та енергетику, зробивши свій маленький внесок у відзначення 71-ї річниці Перемоги та вшанування всіх загиблих .

     

    Вікторія Балазюк