Які заходи пройдуть у бібліотеці Чижевського?
Дайджест заходів обласної бібліотеки ім. Д. Чижевського з 29 січня по 4 лютого
До Дня пам’яті жертв Голокосту у відділі обслуговування користувачів працює книжкова виставка «Голокост: уроки пам'яті», яка знайомить відвідувачів з цією трагічною сторінкою в історії людства.
27 січня у всьому світі відзначається Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту, який був заснований у 2005 році спеціальною резолюцією ООН. В ці дні відбуваються різноманітні заходи, що закликають пам'ятати про злочини минулого і не допустити їх повторення в майбутньому. Запрошуємо ознайомитися з виданнями, представленими на книжковій виставці.
29 січня українці вшановують події кінця січня 1918 року, коли юні захисники Української Народної Республіки власною кров’ю вписали нову героїчну сторінку в історію українського визвольного руху — бій під Крутами. У цьому героїчному бою оборонці української державності призупинили наступ противника. До Дня пам'яті героїв Крут у відділі обслуговування користувачів працює книжкова виставка «Бій під Крутами — погляд через роки», а у відділі абонемента - відкритий перегляд «Крути: подвиг і трагедія України» (книги можна на певний термін взяти додому).
З 24 січня у відділі абонемента працює книжкова виставка «Книги для всієї родини», яка зацікавить всіх – і батьків, і дітей. Дорослі зможуть обрати книги сучасних українських письменників: Дмитра Кешелі, Макса Кідрука, Андрія Кокотюхи, Василя Шкляра, Степана Процюка… Цікавими для читання також будуть твори Елінор Браун, Джессі Келлерман, Чака Поланіка та інші. Зимовими вечорами в затишній оселі діти із задоволенням читатимуть (або слухатимуть) твори Всеволода Нестайка, Елеанор Портер, Ерін Гантер, Лесі Вороніної, Мері Нортон, Георгія Почепцова… На виставці представлені також книги по догляду та вихованню дітей, видання з питань кулінарії, медицини та ін.
29 січня об 11.00 у відділі мистецтв відбудеться презентація нових видань за участю кандидата музикознавства, старшого наукового співробітника Інституту музикознавства, фольклористики та етнології ім. М. Т. Рильського НАН України Ірини Сікорської. Захід відбувається в межах «Креативної лабораторії музикознавця» Всеукраїнського фестивалю–конкурсу української академічної музики «Класик-проект», присвячений пам’яті Юлія Мейтуса. Запрошуємо всіх бажаючих на зустріч.
1 лютого 14.00 у відділі краєзнавства до річниці утворення відбудеться презентація виставки майстринь Клубу народних ремесел «Ниточка» - «Нам – одинадцять…». Запрошуємо до перегляду виставки кращих робіт декоративно-ужиткового мистецтва членів Клубу.
2 лютого о 15.00 в обласній бібліотеці ім. Дмитра Чижевського відбудеться урочиста церемонія вручення обласної літературної премії ім. Євгена Маланюка. Будуть відзначені лауреати в номінації „Поезія (у тому числі драматичні твори і переклади)” та номінації „Літературознавство та публіцистика”. На захід запрошуються краєзнавці, творча інтелігенція міста, читачі бібліотеки, бібліотекарі та всі бажаючі.
4 лютого о 14.30 у відділі мистецтв в рамках фестивалю «Нове Британське кіно» і проекту «Артхаус Клуб» http://club.arthousetraffic.com/festival-nove-britanske-kino. відбудеться показ британсько-французької соціальної драми 2016 року «Я, ДЕНІЕЛ БЛЕЙК /I, DANIEL BLAKE18+»
*Фільм озвучений українською мовою. Режисер: Кен Лоуч («Кес», «Вітер, що гойдає верес»).
В ролях: Дейв Джонс, Гейлі Скваєрс, Шерон Персі.
Деніел Блейк – 59-річний столяр, який через хворобу втрачає можливість заробляти на життя і змушений звернутися по соціальне забезпечення. У коридорах держустанови він зустрічає матір-одиначку Кейті та двох її маленьких дітей. Для Кейті єдиний шанс уникнути життя у жалюгідній комірці у лондонському гуртожитку для безпритульних – заселитися до соціального помешкання на іншому кінці країни. Деніел і Кейті розпочинають двобій із абсурдною бюрократичною системою, яка аж ніяк не полегшує життя громадян Великої Британії.
Фільм отримав Золоту пальмову гiлку Каннського кiнофестивалю (2016) і був номінований на Премію Європейської кіноакадемії за найкращий фільм, найкращу режисуру, найкращого актора та найкращий сценарій, 2016.
Запрошуємо на екскурсії творчих виставок, які проводять фахівці відділу мистецтв. Вам презентують виставку дитячих робіт «Чудернацькі тваринки. Малюємо небилиці» (творчість учнів старшого викладача факультету дизайну Кіровоградського інституту ВНЗ «Університет сучасних знань» Ірини Михайлівни Зантарії). Це - незвичні роботи, теплі, цікаві, фантастичні! Також бібліотекарі проведуть екскурсію по виставці живопису молодої харківської художниці Марії Некрасової, роботи якої вирізняються витонченим світосприйняттям, тонкою колористикою, що характеризує сучасну Харківську художню школу. В експозиції представлено близько 40 вражаючих робіт. В холі ІІ поверху розпочала роботу виставка пейзажних фотографій «Соняшник-Троянда-Хризантема». Це стисле зібрання щасливих моментів подорожей Україною, Болгарією, Японією. Соняшник, Троянда, Хризантема – три символи, три чарівних квітки в яскравому букеті світової культури. Запрошуємо до перегляду.
Адреса: м. Кропивницький, вул. Велика Перспективна, 24