Як знайти роботу: крок за кроком

 • 1 груд. 2021 13:37
 • 549
  • Новина Як знайти роботу: крок за кроком Ранкове місто. Кропивницький
   
   
  Як знайти роботу після закінчення вузу, яким чином і де шукати бажане місце роботи, які джерела пошуку роботи використовувати, яке основне завдання служби зайнятості і чим вона може допомогти молодим людям, які кроки зробити для успішного професійної реалізації? 
   
  На цих питаннях і була зосереджена увага випускників професійно-технічного училища №5 м. Світловодська під час заходу, проведеного фахівцями міськрайонної філії обласного центру зайнятості у рамках обласної Декади профорієнтації молоді  Кар’єра: мрії та плани.
   
  Директор міськрайонної філії Олександр Сиромятнов, розпочинаючи свою промову, зазначив, що серед осіб, які сьогодні є клієнтами міськрайонної філії, молодь у віці до 35 років складає 30%. 
   
  Молодь з одного боку є найактивнішим, а з іншого найбільш уразливим сегментом сучасного ринку праці. У конкуренції за робочі місця зазвичай перемагають найбільш кваліфіковані кадри з практичним досвідом роботи та професіями, яких потребують роботодавці. Водночас, повідомив директор, потрібно врахувати, що молодь на ринку праці, хоч і не має досвіду роботи, та все ж володіє значними перевагами. Це – триваліший період працездатності порівняно з іншими віковими групами працівників, вища мобільність та адаптивність, високий рівень здатності до навчання, сучасні знання та інше. 
   
  Під час активного спілкування зі студентами О.Сиромятнов розглянув питання щодо проблем, з якими стикаються молоді фахівці при працевлаштуванні на перше робоче місце, питання підвищення впевненості у власних силах під час пошуку роботи. 
   
  Надав чимало корисних порад, як шукати роботу молодим людям, які не мають досвіду роботи, з чого почати, на що треба звернути увагу, а також ознайомив з джерела пошуку вакансій. 
   
  Повідомив, що фахівці служби зайнятості за потреби навчать технікам пошуку роботи, як складати резюме сучасного формату та допоможуть підготуватися до співбесіди з роботодавцем. 
  Під час зустрічі учні охоче розповідали про свої знання, отримані під час навчання, практичні вміння, відпрацьовані в період виробничої практики на підприємствах міста, ділилися планами на майбутнє та активно дослухались до порад фахівця центру зайнятості. У дружній атмосфері говорили про важливе.
   
  Н.Котова, провідний фахівець з питань зайнятості
  відділу взаємодії з роботодавцями
  Світловодської міськрайонної філії
  Кіровоградського обласного центру зайнятості