Кропивничан попереджають: спалювати листя — шкодити довкіллю

  • 3 жовт. 2016 12:45
  • 949
    • Новина Кропивничан попереджають: спалювати листя — шкодити довкіллю Ранкове місто. Кропивницький

     

    Деякі містяни восени звикли згрібать опале листя й спалювати його, не замислюючись над тим, якої шкоди це завдає довкіллю.

    Листя — це колосальний фільтр. Очищуючи повітря від забруднення, вони поглинають важкі метали, токсичні речовини, а під час їх спалювання всі ці речовини потрапляють у повітря, яким ми і дихаємо.

    Тонна тліючого листя виділяє 30 кілограмів чадного газу (він зв’язується із гемоглобіном крові, блокує постачання кисню до тканин організму) та кілька кілограмів мікрочастинок диму. У тліючих без доступу кисню листі й траві виділяється бензопрен, що здатен викликати у людини ракові захворювання.

    Шкоди від спалювання листя зазнають не тільки мешканці міст. Небезпека від нього поширюється й на жителів сільської місцевості. Нині рідко зустрінеш людину, яка б не використовувала у своєму саду, на городі чи на присадибній ділянці засоби від шкідників і гризунів. А восени під час спалювання бур’янів, трави, інших рослинних залишків пестициди та отрутохімікати, накопичені рослинами за сезон, потрапляють у повітря.

    Проблема ще й у тому, що з листям горить і безліч різноманітного сміття (зокрема пластмасові та поліетиленові вироби), що суттєво посилює забруднення атмосфери. Саме вони переважно стають причиною дертя в горлі, кашлю.

    Дим від тління пластикового сміття містить канцерогенні поліциклічні вуглеводні, що особливо небезпечні для тих, хто страждає на бронхіти, бронхіальну астму, риніти чи тонзиліти. До вогнища нерідко потрапляють фанера та дерев’яні речі, покриті маслянимифарбами, що містять свинець.

    Спалювання залишків рослин і опалого листя небезпечне ще й тим, що може перерости у неконтрольоване горіння. А це своєю чергою може призвести до пожежі.

    Дим від вогнищ у туманні дні може утворювати смог і надовго зависати у повітрі. У цьому випадку погіршується видимість на дорогах, що призводить до збільшення кількості ДТП.

    Правила благоустрою в Кропивницькому категорично забороняють спалювати суху рослинність, розпалювати багаття та порушувати інші правила протипожежної безпеки на території міста, зокрема на територіях приватних домоволодінь, підприємств, установ, організацій, навчальних закладів. За порушення у сфері благоустрою, згідно з чинним законодавством України, передбачена адміністративна відповідальність — накладання та стягнення штрафів.

    При наведенні ладу біля своїх садиб, на городах, прибудинкових територіях намагайтеся не шкодити довкіллю, а отже, і своєму здоров’ю та здоров’ю інших людей, повідомляє НМЦ ЦЗ та БЖД Кіровоградської області.