Кропивничан запрошують долучитися до порятунку дерев на набережній

 • 29 лип. 2016 11:07
 • 1130
  • Новина Кропивничан запрошують долучитися до порятунку дерев на набережній Ранкове місто. Кропивницький

  Група місцевих активістів на чолі з головою співтовариства «Озеленення Кропивницького» Надією Паливодою провела доброчинну акцію з порятунку дерев, висаджених на набережній обласного центру. Про результати Надія написала на своїй сторінці в соцмережах.

  «Були на набережній, оглядали туї - ті самі, що горіли при пожежі сухої трави. Отже:
  1. Вони всі живі і будуть жити, якщо їх добряче поливати в період засухи. Немає ні одної, яка би згоріла чи хоча б почорніла - в деяких обгоріло нижнє гілля, але стовбур в усіх живий. Обрізали нижні гілки - вони всередині не тронуті полум"ям.
  2. Ніхто їх навмисне не підпалював - звичайна недбалість (недопалок), або якісь підлі підлітки хотіли подивитися, як горить трава. А що їх нібито підпалили, бо та ділянка призначена на продаж - сумніваюся: туї ростуть на самому краю, навіть якщо там колись щось будуватиметься - то не біля самих же перил Інгулу.
  3. Поливати просто так не вийде, ми пробували, вода розтікається в ширину по рівній поверхні. Треба рити ямки під туями.
  Сьогодні обкопали і полили близько 10 штук, лишилося ще десь 30... Безмежна вдячність за допомогу Олександру Жосану, надійному, як скеля Віталію Сапроненку й ініціативній Світлані Сапроненко.

  Завтра не скиглимо, беремо лопату в руки, з 17.00 приходимо на набережну і робимо із зашмоняного Кіровограда красивий Кропивницький.
  З собою - баклажку. Там є неподалік місце, де можна набрати воду з річки.
  Якщо накопаємо ямок - можна буде з понеділка просити міську раду чи "Благоустрій" про полив з машини.

  Як раділи люди, які проходили повз нас, що ми щось робимо. Питали, що це за організація)) Один хлопець років 15 розказав, що треба зверху присипати корою дуба (жаль, якраз сьогодні не було з собою кори дуба)», - йдеться в повідомленні.

  Нагадаємо, Надія Паливода впродовж останніх років послідовно бореться проти незаконної вирубки та несанкціонованого обрізання дерев в обласному центрі.