Кропивницький: Поетеса Валентина Кондратенко-Процун представила свою творчість

 • 17 лип. 2019 12:05
 • 1682
  • Новина Кропивницький: Поетеса Валентина Кондратенко-Процун представила свою творчість Ранкове місто. Кропивницький
   
  15 липня в літературно-меморіальному музеї Карпенка-Карого пройшла творча зустріч з циклу «Літературний портрет» (до 35-річчя створення письменницької організації) з поетесою-пісняркою Валентиною Кондратенко-Процун та вокальним ансамблем «Дивоцвіт» Олексіївського СБК Добровеличківського району. Пані Валентина - організатор ансамблю, керує ним 16 років. Музейники зустріли гостей хлібом-сіллю.
   
  Програму названо «Поезія і пісня - Вкраїни оберіг». Ведучою заходу була науковець музею і поетеса Антоніна Корінь. До зустрічі підготовлена однойменна виставка творчості Валентини Фоківни та експромт-виставка робіт гостей - жінок з клубу «Ниточка», адже й Валентина - вишивальниця, яка продемонструвала своє рукоділля: вишиті картини, національні костюми та головні убори.
   
  Авторка більше десятка книг для дорослих і дітей представила свої твори, серед яких дві нові книги для дітей - «Новорічно-різдвяна чудасія» (2018) та «Дід Жахай із синіми крильми» (2019), які вона презентувала разом з новою лірикою.
   
  Лауреатка премії імені Євгена Маланюка пише патріотичну лірику і прозу. На її ліричні та жартівливі вірші більше десятка композиторів створили пісні. Серед них  - гості заходу Віктор Холявко і Андрій Шульга, які з успіхом їх виконали. Дует з ансамблю «Берегиня» у складі Бориса і Валентини Притул заспівали старовинну українську народну пісню та подарували героїні зустрічі свою сімейну реліквію - пісенник «Вінок матусиних пісень». Борис Притула - заслужений діяч мистецтв України, голова журі фестивалю «Калиновий спів», запросив «Дивоцвіт» до участі в фестивалі. 
   
   
  Ансамбль «Дивоцвіт» прибув у музей в нових костюмах з власною вишивкою. Вони виконали народні, сучасні та авторські пісні, подарували господарям букетики запашної м’яти. Творчість «Дивоцвіту» пронизана патріотизмом, відданістю і любов’ю до України, яку вони прищеплюють і молодому поколінню: серед учасниць ансамблю - Таня Орлянська, школярка з Помічної, яка читала вірші пані Валентини.
   
  Слова вдячності сказали кропивницькі літератори і гості з Олександрії - клуб «Джерело», вишивальниці з клубу «Ниточка», музиканти-співаки, керівниця ТО «Парус» Олена Надутенко. У виступах слухачі оцінювали велику роботу поетеси та ансамблю по відродженню духовності і культури України. Видавець Віктор Лисенко виготовив афіші заходу як сувенір кожній із гостей. На заході також були присутні творчі партнери  В. Кондратенко-Процун  -  члени болгарської общини «Нашите хора» та клубу авторської пісні «Байгород».
   
  Зустріч закінчилася екскурсією по музею та садибі, де пані Валентина започаткувала екотрадицію - іменний куточок квітів від гостей. Першим у саду з’явився острівець ірисів та лілій «Дивоцвіт», посаджений поетесою.
   
  Антоніна Корінь