Кропивницький - сьоме місто, в школах якого працюватиме поліція (ФОТО)
Проект шкільний офіцер поліції, який впроваджується департаментом патрульної поліції, відсьогодні працює і у Кропивницькому. Патрульні працюватимуть в школах, проводячи виховні уроки та спілкуючись із учнями. Діти матимуть можливість поділитися з правоохоронцями своїми проблемами та отримати пораду.
![](/uploaded-image/articleimg/20230925/2INZCBeB.jpg)
Перед першим уроком в кропивницькій школі №26 пройшла урочиста лінійка, приурочена до старту проекту в обласному центрі. До неї долучилися учні шкіл, керівництво управління освіти, поліція та вчителі.
![](/uploaded-image/articleimg/20230925/b63eS6UO.jpg)
За словами керівниці управління по зв’язкам з громадськістю управління патрульної поліції в Кіровоградській області Оксани Білобрової, кропивницький сьоме місто, в якому стартує цей проект. В обов’язки патрульних входитиме активна співпраця з навчальними закладами міста. У Кропивницькому їх працюватиме двоє, і на кожного з них припадає по 20 шкіл. Працюватимуть правоохоронці у напрямках виховної та профілактичної роботи, роботи з батьками, педагогами, дітьми.
![](/uploaded-image/articleimg/20230925/lBdKM4td.jpg)
- Школярі знатимуть, що в школі у них є шкільний офіцер, до якого вони можуть звернутися з будь-якого питання. З тою проблемою, з якою з вчителем вони соромляться поділитися. Ми співпрацюємо зі школами не перший рік. Діти підходять до поліцейського і діляться тими проблемами, які в них є. Поліцейський аналізує ситуацію та підказує шляхи вирішення, - розповіла Оксана Білоброва. - Коли батьки заробляють гроші, то не завжди достатньо приділяють уваги своїй дітині. Вона вимушена шукати порадників серед однолітків, які не завжди достойні. Далі, як результат, конфлікти з батьками, законом, вчителями та однолітками.
Як зазначила патрульна, головна мета роботи ШОПів – виховання дітей в дусі патріотизму. Виховувати свідомих громадян та навчити їх вирішувати конфлікти мирним шляхом.
![](/uploaded-image/articleimg/20230925/SaEuEpP4.jpg)
Двоє ШОПів, які заступили до роботи сьогодні, раніше патрулювали місто та задіювалися по роботі на лінії. Після проходження спеціального навчання вони тепер мають право працювати з дітьми. Контактувати з поліцейськими діти можуть не лише під час зустрічі, а й за допомогою мобільного. Телефон та контакти школярі зможуть знайти на інформаційних стендах.
Світлана Барвінок
Нагадаємо: Відтепер порушники правил дорожнього руху можуть оплатити штраф на місці