Кіровоградщина: Первозванівській ліцей став лідером проєкту “Мішечок”

 • 28 груд. 2022 11:14
 • 573
  • Новина Кіровоградщина: Первозванівській ліцей став лідером проєкту “Мішечок” Ранкове місто. Кропивницький
   
  З 5 по 30 листопада 2022 учні Кіровоградської області об‘єдналися у Всеукраїнському проєкті «Мішечок». Протягом 25 днів школярі пошили 7600 мішечків! Участь взяли 294 учня у 8 навчальних закладах.
   
  Учасники перешивали старі непотрібні речі на зручні, трендові та оригінальні мішечки, якими відтепер користуватимуться в повсякденному житті. 
   
  В рамках проєкту відбувся конкурс серед навчальних закладів, переможцем якого став Первозванівський ліцей Первозванівської сільської ради Кропивницького району Кіровоградської області. 121 учень ліцею пошив 6 266 мішечків! Минулого року навчальний заклад посів друге місце у конкурсі “Мішечок” та отримав баки для сортування. Проте цього року школярі об’єдналися та здобули почесне перше місце! 
   
  - Ми шили всюди: у школі, вдома, в укритті, на перервах та гуртках. Наша основна задача була - перевершити власний минулорічний результат, і ми це зробили! Пошили вдвічі більше торбинок, ніж минулого року. З власного досвіду можу твердо сказати, що екотобринки слугують досить довго, сфера використання теж різноманітна: для походу в магазин, зберігання продуктів, іграшок, індивідуальних речей, для подарунків та іншого, - розповіла координаторка проєкту школи-переможця Олена Нагаєва. 
   
  Всього в Україні діти пошили 21 543 мішечки. Участь у проєкті взяли 6528 учнів у 115 навчальних закладах. Найактивнішими областями були: Кіровоградська, Сумська, Чернівецька та Дніпропетровська області. 
   
  - Ми вдячні кожному учаснику в Україні та закордоном, особливо координаторам, які під час відключення світла, організували проєкт та зареєстрували результат у листопаді 2022 року, учнівська молодь в сьогоднішніх умовах вражає та надихає, вкотре довели, що в Україні росте гідне покоління, яке незважаючи на будь-які труднощі, може змінювати нашу країну на краще та дбати про довкілля, - наголосила лідерка Всеукраїнського молодіжного руху Let`s do it Ukraine. 
   
  Метою проєкту є формування дбайливого ставлення до навколишнього середовища, розвиток ековідповідальності в Україні та зменшення використання поліетиленових пакетів замінивши їх багаторазовим упакуванням. Учні разом із вчителями та батьками приєднувалися до ініціативи, впроваджуючи в своє життя нові екологічні звички, надихаючи людей навколо.
   
  - Для реалізації дитячих ініціатив важливо мати надійних партнерів із числа громадських організацій. Для УДЦПО саме такими партнерами, а за багато років ще й друзями є Let's do it Ukraine та School Recycling World. Всеукраїнський щорічний проєкт «Мішечок» для наших учасників – школярів не просто бажання виграти Головний приз, а долучитись до перемоги на екологічному фронті, стати частиною руху ековідповідальних громадян, врятувати свою країну від забруднення пластиком починаючи зі своєї родини, - тимчасово виконуюча обов’язки директора Українського державного центру позашкільної освіти Олена Педоренко.
   
  Проєкт відбувається спільно з Міжнародним молодіжним рухом «School Recycling World» в рамках реалізації довгострокового всеукраїнського проєкту «Чисті пляжі разом!» за сприяння Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, Міністерства освіти і науки України, Українського державного центру позашкільної освіти.
   
  - Міндовкілля підтримує Всеукраїнський проєкт «Мішечок». Адже попри війну важливо продовжувати приділяти багато уваги екологічному вихованню школярів. Такі проєкти є елементами екоосвіти дітей та поширення екозвичок з відмови від пластикових пакетів на користь екоторбинок. Важливо, що доєднуючись до таких ініціатив, школярі не лише змінюють свої побутові звички, а й долучають до цього цілі родини, - наголосила Наталя Семенова, головний спеціаліст відділу з питань поводження з відходами Департаменту з питань управління відходами та екологічної безпеки. 
   
  Організатор проєкту – Всеукраїнський молодіжний рух «Let’s do it Ukraine» за підтримки генерального партнера – компанії PepsiCo Україна.  
   
  - Компанія PepsiCo радо підтримує такі екологічні проєкти, як «Мішечок», адже ми повністю розділяємо цілі та мету таких екоініціатив. Ми, як один з лідерів з виготовлення готових до вживання продуктів харчування та напоїв, прагнемо, щоб пластикове пакування ніколи не ставало сміттям, адже на сьогоднішній день проблеми навколишнього середовища нікуди не зникли, а лише примножуються з кожним днем. Тому навіть в цей складний час для нас важливо підтримувати обізнаність щодо заходів, які кожен на своєму місці може робити вже зараз, аби разом поступово зменшувати кількість пластику, - зазначила керівниця відділу корпоративних комунікацій компанії PepsiCo в Україні Аліна Матківська.
   
  Дізнавайтесь більше в новинах на сайті letsdoitukraine.com шийте мішечки та користуйтесь ними в побуті.