Людмила Поліщук: «Реформа буде направлена на майбутніх пенсіонерів»

  • 28 січ. 2011 10:19
  • 2511
    • Новина Людмила Поліщук: «Реформа буде направлена на майбутніх пенсіонерів» Ранкове місто. Кропивницький

    Нині триває всенародне обговорення майбутніх змін у пенсійній системі.
    «Первая городская газета» ініціювала «пряму лінію» із начальником головного управління Пенсійного фонду в Кіровоградській області Людмилою Поліщук. На сайті www.ugorod.kr.ua на нашу пропозицію кіровоградці залишили особисті запитання з приводу пенсійної реформи. Сьогодні публікуємо відповіді на деякі з них
     

    - А. С. Терлецька: Доброго дня! З моменту заміжжя я займаюсь домашнім господарством. Загального робочого стажу у мене 4,5 роки. До пенсійного віку ще кілька років. Чи буде у мене хоч якась пенсія? Я також працювала все життя. Виховувала дітей, потім онуків. Скільки зараз мінімальна пенсія по досягненню пенсійного віку?

    - Законом визначені умови призначення пенсії за віком. Це досягнення чоловіками 60 років, жінками – 55 років та при наявності страхового стажу не менше 5 років. Якщо на момент звернення за пенсією ви матимете 4,5 роки стажу, пенсія не буде призначена. В цьому випадку призначатиметься державна соціальна допомога управлінням праці та соціального захисту населення.

    На даний час мінімальна пенсія за віком при наявності у жінки 20, а у чоловіка – 25 років страхового стажу встановлена на рівні прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (з 1 січня 2011 року – 750 гривень).

    Окрім того, хочу акцентувати увагу на тому, що пенсійною реформою передбачається збільшити мінімально необхідний для призначення пенсій стаж – з 5 до 15 років.

    - Олександр Дмитрович, пенсіонер: А що зміниться для «дітей війни»?

    - Фінансування витрат, пов’язаних із реалізацією Закону «Про соціальний захист дітей війни», здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету. Щорічно ці кошти передбачаються Законом України «Про Державний бюджет України» і, відповідно, виділяються органам Пенсійного фонду для фінансування цих виплат. На 2011 рік в Бюджеті закладені кошти із розрахунку 49,80 гривень в місяць на особу, що має статус «дитина війни». Відповідно, виплату цих коштів і здійснює Пенсійний фонд.

    - Валентина Андріанівна, Кіровоград: Я вже давно на пенсії. А чи планується її збільшення?

    - Перерахунки працюючим пенсіонерам здійснюються на підставі наданих додатково документів про стаж та заробітну плату. Перерахунки непрацюючим пенсіонерам проводяться після прийняття відповідних рішень урядом.

    Зокрема, перерахунки проводяться при зміні величини прожиткового мінімуму. Від його розміру залежить мінімальна пенсія, а також надбавки та підвищення до пенсій. Згідно держбюджету на 2011 рік, з 1 січня 2011 року прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність становить 750 гривень. Прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність протягом 2011 року, буде змінюватись ще три рази: з 1 квітня, з 1 липня, з 1 жовтня 2011 року. Відповідно перерахунки пенсій у зв’язку із зміною прожиткового мінімуму будуть проводитись також ще три рази.

    -Світлана, Кіровоград: А що буде з працюючими пенсіонерами. Кажуть, що їм уріжуть розмір пенсії. Чи правда це? З нетерпінням чекаю на відповідь. Дякую.

    - Обмежень у виплаті пенсій працюючим пенсіонерам законопроектом не передбачається, в тому числі і для «військових» пенсіонерів. Лише достроково призначені пенсії (за півтора року за станом здоров’я або у зв’язку із скороченням штатів) в період до досягнення пенсійного віку не виплачуватиметься, якщо особа працюватиме.

     

    - Валерія, дружина військовослужбовця: Мій чоловік збирається іти на пенсію по вислузі років, оскільки кажуть, що вислугу зовсім відмінять. І, окрім того, ходять чутки, що пенсію військовим дуже уріжуть. Чи так це? І взагалі, що конкретно зміниться у законодавстві для пенсій військових?

    - Законопроектом «Про заходи щодо законодавчого забезпечення переформування пенсійної реформи» передбачається внести певні зміни до пенсійного забезпечення військових пенсіонерів, а саме:

    - запровадити календарне обчислення вислуги років при визначенні права на пенсію;

    - залишити пільговий порядок обчислення вислуги років при визначенні розміру пенсії: за 20 років вислуги (з урахуванням пільгового обчислення) – 50% грошового забезпечення (55 % для звільнених у відставку) та 3 % за кожен рік вислуги понад 20 років;

    - поступово, щороку на один рік, збільшити вислугу років для визначення права на пенсію за вислугу років з 20 до 25 років;

    - обмежити пенсії максимальним розміром на рівні дванадцяти прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність;

    - зберегти механізм виплати пенсії працюючим військовим пенсіонерам без будь-яких змін, у повному розмірі, незалежно від заробітної плати.

    Які ще зміни передбачає пенсійна реформа, читайте у свіжому номері "Первой городской газеты" від 31 січня 2011 року