Микола Анікусько: Чим довше жінка годує груддю, тим краще

  • 12 січ. 2017 13:24
  • 3463
    • Новина Микола Анікусько: Чим довше жінка годує груддю, тим краще Ранкове місто. Кропивницький
    Микола Анікусько: Чим довше жінка годує груддю, тим краще і для здоров’я дитини, і для її власного 
    Завідуючого  відділенням хірургії Київського міського онкологічного центру Миколу Анікусько слухати архіцікаво. Навіть попри те, що часом він надто відверто говорить страшні речі. Воно й не дивно, адже сфера його найбільшого інтересу і найглибших пізнань — онко. 
     
    — У нас зараз епідемія захворюваності на рак шкіри, — заявляє лікар і, не даючи оговтатись співбесіднику, робить «контрольний у голову», — в Україні пандемія раку молочної залози. Ця недуга посідає перше місце в структурі онкозахворювань та смертності серед жінок. За останні 25 років захворюваність на рак молочної залози (РМЗ) має тенденцію до постійного зростання. У порівнянні з 80–ми роками минулого століття вона підскочила майже втричі.
    До  слова, РМЗ — одне з найпоширеніших онкозахворювань жінок в усьому світі. При цьому, за словами Миколи Федоровича, бюстгальтери з «кісточками» (як розрекламована «панацея») особливого впливу на здоров’я молочних залоз не мають. 
    — Проведені дослі­дження не виявили у жодному випадку залежності від щільності білизни та виникненням РМЗ. Незручна білизна може зменшувати якість життя, створюючи дискомфорт, через перетискання судин може виникати набряк, але не онконедугу, — пояснює фахівець.
    Так от, статистика свідчить, що ризик захворіти на РМЗ не залежить від того, носить жінка підтримуючу білизну чи взагалі не вдягає бюстгальтера. Що ж насправді має значення, так це розмір самих молочних залоз. У жінок iз маленьким розміром грудей молочна залоза має менше залозистої тканини, відповідно, і ризик злоякісних мутацій менший, ніж у жінок із пишним бюстом.
    Але якщо це фізіологічні особливості закладені природою і на це людина жодним чином, на жаль, вплинути не може, зауважує Микола Анікусько, то є, на щастя, й фактори, здатні боротися й перемагати схильність до онко. Один із таких зцілюючи моментів, що дуже позитивно позначається на здоров’ї молочних залоз, — це грудне вигодовування.
    Чим довше жінка годує груддю, тим краще  і для здоров’я дитини, і для її власного, переконує лікар. 
    — Перші півроку після народження грудне вигодовування — незамінні для формування імунітету дитини. А ось друге півріччя, що науково доведено,  – неоціненне для формування інтелекту дитини. Але мова не тільки і не стільки про це. Наукою достеменно підтверджено позитивний вплив вигодовування на здоров’я молочних залоз. Чим довше триває лактація (хоч і до двох–трьох років!), тим менша ймовірність раку. 
    Пан Анікусько ладен довго і терпеливо пояснювати, що саме відбувається з організмом  під час грудного вигодовування, та для потенційних його клієнток головне не це. Важливо, щоб кожна майбутня мати ще до народження немовляти була стовідсотково переконана: альтернативи грудному вигодовуванню бути не повинно. Тож, аби убезпечити себе від ймовірності потрапити в зону ризику, треба зробити все можливе, аби не тільки народити здорову дитину, а ще й вигодувати її грудним молоком.
    — Крім того треба обов’язково періодично проводити скринінг (система первинного обстеження груп клінічно безсимптомних осіб з метою виявлення випадків захворювання) молочних залоз. І чим старша жінка, тим більше уваги цьому слід приділяти, — радить Микола Федорович.
    Ніхто не відміняв і здорового способу життя, здорового харчування та стеження за своєю фігурою. Адже за свідченням ВООЗ, лише регулярні фізичні вправи та контроль за вагою зменшують ризик виникнення захворювання на РМЗ на 35%.
    Тож, кожен сам має подбати про власне здоров’я і докласти максимум зусиль, аби звести нанівець появу підступної хвороби. Такий висновок напрошується після зустрічі з Миколою Анікуськом, що відбулася в рамках виконання проекту «Репродуктивне здоров’я в Україні» за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку.
     
    Лариса Романюк