Міжнародний день волонтерів. Наскільки важлива їхня роль у розвитку громадянського суспільства?
Сьогодні в Україні й у світі відзначають Міжнародний день волонтерів. Якщо ще п'ять років тому це свято для більшості українців було до певної міри умовним, то після Революції Гідності та московської агресії саме цей рух багато в чому змобілізував націю, створив дієву структуру суспільних осередків, котрі взяли на себе вирішення надважливих для країни питань.
У 2014 році Організація Об'єднаних Націй провела дослідження щодо ставлення українців до волонтерства. Згідно його результатів, 62% українців визнали визначну роль волонтерів у політичних змінах в країні, 81% вважали волонтерство необхідною складовою розвитку громадянського суспільства, майже чверть українців у той чи інший спосіб самі брали участь у волонтерській справі.
Допомога волонтерів у розбудові Українських Збройних сил – неоцінена: від військового реманенту, провіанту, шоломів, бронежилетів, тепловізорів (до речі, половина цих приладів у зону військових дій була доставлена саме волонтерами), до професійної психологічної допомоги бійцям, відновлення важкопоранених захисників та турботи про сім'ї загиблих. Свого часу у суспільстві з цього приводу навіть ходив анекдот: якщо на фронті нашим воїнам знадобиться ядерна боєголовка, то за кілька годин волонтери доставлять її разом із гарячим чаєм.
Невтомні волонтери зупиняли московську орду на Сході, відновлювали боєздатність Українського війська і зараз продовжують боронити державний суверенітет.
Зі святом вас! І низький вам уклін!