На Кропивниччині громада села Вищі Верещаки судиться за школу

 • 1 бер. 2017 17:10
 • 1213
  • Новина На Кропивниччині громада села Вищі Верещаки судиться за школу Ранкове місто. Кропивницький
   
  Павло Дейнеко: Рішення щодо долі школи у Вищих Верещаках буде прийняте не раніше квітня.
   
  28 лютого в  Олександрівському районному суді на Кропивниччині відбулося чергове судове засідання за позовом правозахисника Павла Дейнека спільно з громадою села Вищі Верещаки щодо скасування рішення Олександрівської районної ради, яким було ліквідовано юридичну особу Вищеверещаківської школи. В ході засідання було допитано директора новоствореного Красносільського НВО Федора Шаповала  - розповiдае urist21.ru
  Нагадаємо, що 22 червня 2016 року Олександрівська районна рада прийняла рішення №75 про створення Красносільського НВО і припинила юридичну особу Вищеверещаківського НВК. Така діяльність місцевої влади обурила громаду, з якою ніхто цього питання не обговорював, що, закономірно, призвело до судового позову.
  Як повідомляє правозахисник Павло Дейнеко, свідок Шаповал старанно намагався довести законність рішення райради, яким було створено Красносільське НВО і припинено юридичну особу Вищеверещаківської школи. Також, він стверджував, що це було зроблено з урахуванням думки громади. Разом з тим, на запитання адвоката, де саме можна побачити, що з громадою проводився діалог, а не просто інформативні зустрічі з педколективом, він так і не відповів.
  «Загалом, пан Шаповал говорив на суді про що завгодно, але тільки не по суті запитань, до нього спрямованих. Коли у свідка запитували про щось конкретне, він озвучував свої міркування щодо системи освіти в Сингапурі, говорив про перехід до ринкової економіки і навіть про Маннергейма. Присутні реагували на такі свідчення директора НВО іронічними посмішками, а суддя декілька разів була змушена його зупиняти. Так чи інакше, але допит затягнувся надовго і суддя не встигла вирішити справу, тому в засіданні оголошено перерву аж до 20 квітня цього року. Тоді, ймовірно, і буде рішення суду» - розповідає правозахисник і один з позивачів у справі Павло Дейнеко. 
  На думку юриста, така позиція Шаповала і його намагання виправдати ліквідацію школи викликана тим, що він, як директор Красносілького НВО, зацікавлений, щоб Вищеверещаківська школа залишилася у його підпорядкуванні.
  Наступне судове засідання відбудеться 20 квітня об 11.00.
  Повідомляє Українська правозахисна агенція.