На Кропивниччині школі присвоюють ім’я комсомольця-донощика

 • 10 бер. 2017 15:17
 • 994
  • Новина На Кропивниччині школі присвоюють ім’я комсомольця-донощика Ранкове місто. Кропивницький
   
  На Кіровоградщині громада села хоче дати назвати школу на честь комсомольця Івана Костянтиновича Білодіда. 
  Про це під час мітингу з нагоди річниці дня народження Т.Г. Шевченка повідомив заступник голови Кіровоградської обласної ради Ігор Степура.
  «В Онуфріївському районі є село Устинівка. В цьому селі місцева громада, очевидно, заведена на манівці, намагається назвати свою школу на честь Івана Костянтиновича Білодіда, начебто великого мовознавця, науковця щодо української мови. Разом з тим, незважаючи на фах, професію, наукові титули, ми маємо дивитися в глибину, в корінь. І ми дивимося, і бачимо, що Іван Білодід у 1928 році, про що є свідчення у книзі «Реабілітовані історією. Кіровоградська область», був комсомольцем, який писав доповідні записки і місцевий актив району за цими записками піддавався репресіям, висилався, знищувався, розстрілювався. Таким чином він знищив кілька своїх земляків», - сказав Ігор Степура.
  Адже відомо, що 7 березня 1928 року комсомолець Іван Костьович Білодід, уродженець села Успенка, мешканець на той час села Куцеволівка, свідчив у ДПУ на своїх односельців Степана Ричка та Григорія Шашла. Говорив про те, що вони у минулому активні просвітяни, прихильники Української автокефальної церкви, організували в селі товариство «Молоде братство», гуртували навколо себе куркульську та шовіністично налаштовану молодь, намагалися перешкодити виборам, щоб у сільраду не обрали комсомольців. Цей факт зафіксований у книзі «Реабілітовані історією. Кіровоградська область», том 4, ст.436