На Кіровоградщині будується унікальна церква

  • 6 вер. 2017 20:26
  • 1457
    • Новина На Кіровоградщині будується унікальна церква Ранкове місто. Кропивницький
     
    У Помічній громада шукає кошти, щоб побудувати майже 20–метрову церкву за унікальним проектом.      
     
    Релігійна громада міста Помічна збирають кошти на будівництво нової української церкви. Споруду висотою 19,6 метрів побудують на території колишнього хлібзаводу. За інформацією настоятеля храму УПЦ КП святого праведного Петра багатостраждального Калнишевського отця Василя, після внесення в проект певних поправок нова культова споруда певним чином відрізнятиметься від церков в Україні.
     
    — Церква буде побудована з дерева. Вона значно відрізнятиметься від звичайних культових будівель, в першу чергу — своїм проектом. Храм буде п’ятикупольним. Приміщення становитиме 96 квадратних метрів. В Україні серед дерев’яних церков немає схожої на цю. За запропонованим Одеським інститутом проектом будівля мала бути меншою. Поміркувавши, ми вирішили внести в документ корективи, щоб приміщення могло вмістити максимальну кількість людей. Церква будуватиметься з дерева методом кладки брусів одна на одну, — розповідає отець Василь.
    За інформацією представника духовенства, для будівництва церкви необхідно 800 тис. гривень.  Близько 20 тис. громада вже зібрала та витратила на фундамент новобудови та проект.
    — Фундамент церви створений руками людей. Матеріали купували за пожертвування вірян та підприємців. Суми жертвують різні, буває й по 2 тис. гривень, і більше. На будівництво фундаменту було витрачено 14 тис. гривень, з яких 8 тис. пішли на покупку цементу. Разом з проектними роботами на сьогодні вже витрачено понад 20 тис. гривень, — повідомляє священик.
    Отець Василь розповів, що до самого будівництва фундаменту долучалися місцеві мешканці, серед яких навіть і пенсіонери. Проект церкви створювала одеська фірма, яка і здійснюватиме будівництво. Будуватимуть споруду спеціалісти з Західної України. Після укладення договору завершити будівництво мають протягом шести місяців. По закінченню робіт виконають благоустрій території. 
    Як зазначив Єпископ Кропивницький та Голованівський Марк, на території Кіровоградщини культових споруд, що побудовані з дерева, є кілька. Те, що громада самостійно збирає кошти та самостійно будує церкви в Україні, є нормальним явищем: 
    — Київський патріархат — це не комерційна структура, яка має надприбутки. Це об’єднання громад, які однаково вірують. Якщо будуються храми, то це переважно або за кошти самих людей, або долучаються меценати. Громада, будуючи храм, має розуміти, що це її власність. Не власність патріархії, а саме громади, — каже єпископ.
    Цьогоріч релігійна громада святого–праведного Петра багатостраждального Калнишевського для збору коштів відкрила банківський рахунок. Містяни та духовенство закликають небайдужих про допомогу.
    Пожертвувати кошти на будівництво церкви можливо за рахунком: 26005052926134.
     
    Дмитро Семенюк