На Кіровоградщині ювенальна прокуратура забезпечує виконання прав дітей

 • 11 лип. 2016 08:49
 • 740
  • Новина На Кіровоградщині ювенальна прокуратура забезпечує виконання прав дітей Ранкове місто. Кропивницький

  З початку року ювенальними прокурорами активно реалізовані представницькі повноваження в частині захисту майнових прав дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах. З цією метою заявлено позовів на загальну суму понад 500 тис. грн., інформує прес-служба відомства.

  Крім того, галузевим відділом вжито заходів до заявлення інших, не менш актуальних, категорій позовів. Наприклад, позови щодо визнання незаконними дій адміністрацій шкіл-інтернатів по виплаті дітям-сиротам та дітям, позбавлених батьківського піклування одноразової грошової допомоги. Кожному випускнику пільгової категорії за законом мало бути виплачено по 7 тис грн, проте фактично виплачували по 32 грн. На сьогодні таких позовів заявлено 3. Триває постійна робота щодо пошуку дітей, права яких порушені в цій сфері.

  Новою категорією позовів стали позови щодо визнання дій адміністрацій професійно-технічних та вищих навчальних закладів неправомірними в частині незаконного відрахування дітей пільгових категорій. Таких позовів заявлено та задоволено 2.

  Також, нововведенням стали позови про стягнення з батьків коштів на користь держави для утримання дітей в інтернатах та спеціальних установах.

  Запроваджено якісно новий, більш виважений підхід до вступів ювенальних прокурорів у справи за позовами інших осіб. Так, упродовж поточного року забезпечено вступ та участь у 62 цивільних справах.

  Загалом, за результатами представницької діяльності органами прокуратури області з початку року у судовому порядку поновлено права 71 дитини.