На Кіровоградщині проходить профілактика суїциду серед засуджених жінок
10 травня 2016 року психологом відділу соціально-виховної та психологічної роботи Кіровоградської установи виконання покарань (№14) Тетяною Ковальовою в рамках тижня попередження та профілактики суїциду проведено групову бесіду з засудженими та ув’язненими жінками установи на тему «Я – сильна жінка».
Більшість жінок, яким довелось опинитись за гратами не можуть опанувати себе, маючи страх перед тим, що сталося і тим, як доведеться жити, опинившись на волі, як повернутись до нормального людського життя, не впасти в депресію та не долучитись до негативних пагубних звичок, таких як алкоголь та наркотики. Саме під час подібних бесід Тетяна Ковальова намагається налагодити контакт з жінками задля надання їм необхідної допомоги та психологічної підтримки.
Під час заходу жінки мали можливість розкрити свою душу, викласти свої думки та, навіть, події свого нелегкого життя, які залишили незгладимий відбиток у їхніх думках та вплинули на спосіб життя та його руйнування. Виявилось, що насильство в сім’ї є неабияким чинником та фактором формування думок та можливих припущень про вчинення самогубства. А страх перед новим будуванням життя на свободі, ще більше підштовхує до скоєння цього вчинку.
Тож, шлях до нового життя, до життя, сповненого радості, любові й спокою співробітники установи проходять разом із засудженими, разом з ними переживаючи всі їхні негаразди та проблеми. Для когось цей шлях – вихід з туги, із слабкості, із безглуздості. Шлях до себе, до свого життя, до свого щастя.
Цей шлях – покроковий алгоритм. Саме тому, персонал відділу соціально-виховної та психологічної роботи Кіровоградської установи виконання покарань (№14) прикладає максимум зусиль, організовуючи проведення із засудженими та ув’язненими, які утримуються в установі різноманітних профілактичних бесід, психологічних тренінгів, заходів арт-терапії, залучаючи до роботи релігійні та громадські організації, адже кожна проведена зустріч є кроком і підтримкою осіб, що перебувають за гратами на шляху їх виправлення та повернення до нормального життя в соціумі.
Тетяна Коханенко