На Кіровоградщині провели футбольний турнір "Кубок Холодноярських отаманів"

 • 13 квіт. 2018 10:30
 • 1616
  • Новина На Кіровоградщині провели футбольний турнір «Кубок Холодноярських отаманів» Ранкове місто. Кропивницький
   
  7-9 квітня в селі Дмитрівка Знам'янського району Кропивниччини вдруге пройшов футбольний турнір "Кубок Холодноярських отаманів" Мефодія Голіка-Залізняка і Миколи Бондаренка-Кібця, організований Знам'янським районним осередком ВО "Свобода".
  Про це повідомляє прес-служба Кропивницької обласної організації ВО "Свобода".
   
   
   
  У боротьбі за "Кубок Холодноярських отаманів" взяли участь 9 футбольних команд сіл району. Після відбіркового турніру 7 квітня у фінал вийшли чотири команди. Перемогли хлопці з села Дмитрівка, якім вручили "Кубок Холодноярських отаманів" і портрети отаманів Залізняка і Кібця з їхніми короткими біографіями.
   
  Нагадаємо, що в травні 2017 року в селі Богданівка Знам'янського району з ініціятиви районної організації ВО "Свобода" відбулося вшанування Холодноярського отамана Мефодія Голіка-Залізняка, присвячене 120-річчю його народження. Саме тоді в межах свята був проведений перший футбольний матч на "Кубок Холодноярських отаманів" Мефодія Голіка-Залізняка і Миколи Бондаренка-Кібця. Спеціяльний кубок з портретами отаманів був виготовлений на замовлення свободівців.
   
   
  Перед початком змагань 2018-го голова районної організації ВО "Свобода" Олександр Голінько в межах вшанування отаманів ознайомив футболістів і присутніх з заповітами героїв, що актуальні для нас і сьогодні.
   
  Свободівець процитував заповіт Миколи Бондаренка-Кібця: "Нині ми боремося з жорстокими ворогами… але відчуваємо, що Вільної України ми не здобудемо. Добуде волю наше наступне покоління, яке пізнає ворога і зрозуміє своїх батьків та чиї вони діти. Вони виженуть ворога і Вільну Україну здобудуть…".
   
  Олександр Голінько наголосив, що це було сказано на одному із зібрань отаманів і повстанців у Холодному Яру. 3 січня 1921 року отаман Кібець загинув у бою з "червоними", а його дружина і дворічний син були по-звірячому закатовані комісаром московсько-більшовицької банди жидом Голомбою.
   
  Потім націоналіст ознайомив учасників матчу із заповітом Мефодія Голика-Залізняка: "Я вмираю за те, що кохав тебе, моя люба Вкраїно. Мені легко вмирати за тебе. Мені лиш тоді буде тяжко, коли в могилу мою будуть вісті нести, що на нашій Україні жиди і кацапи…".
   
   
  "Це слова з його прощального передсмертного послання із Лук'янівської в'язниці, куди він попав разом із іншими отаманами і козаками після підступного їхнього захоплення на інспірованій чекістами "нараді". Загинув 25-річний отаман у 1923 році у Лук'янівській в'язниці. На жаль, сьогодні українцям в їхній боротьбі за справді незалежну Україну протистоїть не тільки російський агресор. Зараз до нього долучилися ще й доморощені хохли, "озброєні" філософією "моя хата з краю", "гроші не пахнуть", "аби гроші та харчі хороші" тощо. Характерною рисою державних функціонерів-совків є відсутність ініціятиви і відповідальности, сліпе виконання вказівок, спущених зверху, з намаганням за нагоди "примазатись" до ініціятив инших і навіть до видавання їх за своїх.
  Наприклад, відзначення 120-річчя Голика-Залізняка в селі  Богданівка у минулому році було представлено як ініціятива Знам'янського районного відділу культури. Насправді цей відділ "примазався" до ініціятиви районних свободівців", - прокоментував захід голова Знам'янської районної організації ВО "Свобода" Олександр Голінько.
   
   
  Нагадаємо: Кропивницькі дзюдоїсти вибороли дві медалі на чемпіонаті України