На Кіровоградщині відбувся мітинг-протест проти закриття Долинської ЗОШ №1

 • 28 лист. 2016 17:08
 • 1163
  • Новина На Кіровоградщині відбувся мітинг-протест проти закриття Долинської ЗОШ №1 Ранкове місто. Кропивницький

  Сьогодні, 28 листопада 2016 року, в місті Долинська на Кіровоградщині під стінами місцевої РДА відбувся мирний мітинг-протест батьків учнів КЗ «Долинська ЗШ І –ІІІ ступенів №1 Долинської районної ради» з вимогою збереження рідної для їх дітей школи. До акції мирного протесту долучилися і свободівці Долинського районного осередку. Загалом, вимагати справедливості від органів місцевої виконавчої влади прийшли близько 250 людей. 

  Нагадаємо, що представниці ініціативної групи батьківського комітету вищеназваної школи ще в п’ятницю, 25 листопада, в ході прес-конференції у місті Кропивницькому заявили про недовіру висновкам експертизи, зробленим ПАТ «Проектно-вишукувальний інститут «Кіровоградагропроект», які свідчать про 4-ту ступінь аварійності приміщення навчального закладу. 
  Батьки учнів ЗШ № 1 в Долинській переконані, що висновки були зроблені на підставі візуального обстеження приміщення однією людиною впродовж однієї години. Більше того, у 2008 році експертизу проводив цей самий інститут і, як свого часу заявив заступник голови Долинської РДА, тодішній висновок про аварійність був фіктивним. Але найбільше батьків обурює той факт, що впродовж багатьох років, поки школа вважалася аварійною, на початку кожного навчального року школу документально визнавали придатною для проведення в ній навчального процесу. Тобто, у вересні приміщення було готовим приймати учнів, а вже в середині листопада досягло такого рівня аварійності! 
  Учасники акції протесту зібралися під стінами ЗШ №1, звідки, під звуки шкільного дзвінка, який лунав увесь час, вирушили до будівлі Долинської РДА. В ході мітингу представники батьківського комітету висловили свої вимоги. Голова Долинської районної державної адміністрації Омельченко Сергій Петрович, у відповідь на заяву учасників акції, повідомив, що буде проведене службове розслідування щодо діяльності начальника освіти РДА О. Гадірової, яка не змогла знайти порозуміння з батьками учнів проблемної школи та її педагогічним колективом. 
  Більше того, С. Омельченко висловив бажання негайно перевірити стан приміщення школи, для чого частина мітингарів з представниками РДА знову вирушили до школи. Після чергового візиту до будівлі чиновники також висловили сумнів у задекларованій раніше «катастрофічній аварійності» та пообіцяли провести ремонт у підвальному приміщенні школи впродовж двох тижнів.
  «Якщо представники влади, і, зокрема, голова Кіровоградської ОДА С. Кузьменко, не зреагують відповідним чином, свободівці готові підтримати громаду Долинської і вимагати звільнення вже самого пана Кузьменка. Ми розуміємо, що за нинішніх умов оптимізації та ліквідації шкіл тільки злагоджена боротьба допоможе представникам територіальних громад зберегти свої школи, лікарні та все те, що влада нині намагається знищити», - заявив у виступі перед громадою член Долинської районної організації ВО «Свобода» Микола Петрович Кермач.