Національний банк України ініціював початок нової хвилі благодійної акції "Смілива гривня"

 • 6 вер. 2023 09:30
 • 338
  • Новина Національний банк України ініціював початок нової хвилі благодійної акції «Смілива гривня» Ранкове місто. Кропивницький

  Упродовж наступних трьох місяців – з 4 вересня до 30 листопада 2023 року – по всій Україні триватиме збір монет номіналами 10, 50 копійок та 1, 2, 5 і 10 гривень.

  Сума зібраних коштів буде перерахована на потреби Збройних Сил України. Минулого року до неї долучилися понад 2 400 колективів, із них 81 % – це навчальні заклади. Здебільшого це стало можливим завдяки зусиллям педагогів, які заохочували дітей та їхніх батьків до благодійності.

  Наразі в обігу перебуває 14,3 млрд монет на суму понад 6 млрд грн. Значна кількість розмінних монет, зокрема монет номіналом 10 коп. та 50 коп. (28,3% та 9,2% від загальної кількості монет в обігу відповідно) часто не використовується громадянами для готівкових розрахунків та лежить у скарбничках чи кишенях. Водночас ці кошти можуть допомогти українським захисникам боронити країну від російського загарбника.

  Отже, з 4 вересня до 30 листопада 2023 року кожен зможе долучитися до акції: зібрати монети і принести їх до відділень банків-партнерів – АТ КБ "ПриватБанк", АТ "Ощадбанк" та АТ "ПУМБ". З адресами відділень банків-партнерів акції, у яких можна здати зібрані монети за посиланням:  https://promo.bank.gov.ua/brave-hryvnia/#rahunok

  Джерело: Кіровоградська обласна державна адміністрація