У літературно-меморіальному музеї І.К. Карпенка-Карого відбувся патріотично-мистецький захід «Нація незламних…»

 • 6 вер. 2023 09:00
 • 392
  • Новина У літературно-меморіальному музеї І.К. Карпенка-Карого відбувся патріотично-мистецький захід «Нація незламних…» Ранкове місто. Кропивницький

  5 вересня 2023 року до Дня пам’яті захисників у літературно-меморіальному музеї І.К. Карпенка-Карого міста Кропивницького відбувся патріотично-мистецький захід «Нація незламних…», присвячений загиблим у боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.

  Вітаючи учасників заходу – здобувачів освіти Донецького державного університету внутрішніх справ, науковиця музею Тетяна Ревва наголосила на важливості збереження традицій українського народу, який черпає свою незламність і силу у славному минулому і на тому, що ми можемо пишатися нашими сучасниками, які зі зброєю в руках боронять державу від російського агресора.

  Надзвичайно цікавим було спілкування з учителем з Грузького Кропивницького району Валерієм Семеновичем Чернявським. Уже в перші дні повномасштабного вторгнення російських військ в Україну Валерій Чернявський змінив затишний клас місцевої гімназії на окоп на Сході України. Про те, що відчував у ті страшні дні вчорашній учитель, про те, як змінилося його життя, про перший обстріл ворожої артилерії, про другий день народження, про біль втрати побратимів він поділився з учасниками заходу. Розповідь супроводжувалася світлинами, зробленими нашим земляком під час перебування на війні.

  Нікого не залишив байдужим прапор України, з яким повернувся із фронту Валерій Чернявський і на якому розписалися його побратими.

  У рамках заходу була представлена виставка художніх робіт членкині Національної Спілки художників України Ольги Коломієць «Зовуть – не вгадаєш, називай як хоч…», на якій зібрана серія робіт «Козак Мамай». Тематика виставки була обрана невипадково. Адже Козак Мамай здавна вважався захисником українського народу, символом духовної сили, незламності в боротьбі з ворогами. І саме сьогодні, коли українці вкотре відстоюють право на свободу і незалежність, звернення до образа Козака Мамая є актуальним як ніколи. Він – спражнє уособлення непереможності та незборимості українського народу, лицар, який не вмирає і не вмре, бо козацькому роду нема переводу.

  Як учасниця арт-проєкту художньо-меморіального музею О.О.Осмьоркіна «Художні студії - 2022» на тему: «Портрети сучасників на тлі війни», Ольга Коломієць створила в Кіровоградському обласному клінічному госпіталі ветеранів війни понад сорок графічних портретів військовослужбовців Збройних Сил України - учасників бойових дій . Частина цих робіт, із зібрання художньо-меморіальний музею О.О. Осмьоркіна, представлена в експозиції.

  У своєму виступі Ольга Коломієць розповіла, що саме надихнуло її на створення художніх робіт, про особливості техніки витинання, у якій створені картини, про спілкування з нашими захисниками, портрети яких створювала художниця.

  Наприкінці заходу його учасники зробили спільне фото із Валерієм Чернявським.

  На адресу героя зустрічі і усіх захисників – нащадків славних козаків, які нині боронять нашу державу, звучали слова вдячності. Адже саме завдяки їм ми живемо у незалежній країні.

  Джерело: Музей Карпенко-Карого