Нечесні торги: за прокурорського втручання в дохід держави стягнуто понад вісім мільйонів гривень

 • 30 лист. 2023 15:30
 • 490
  • Новина Нечесні торги: за прокурорського втручання в дохід держави стягнуто понад вісім мільйонів гривень Ранкове місто. Кропивницький

  Одразу три позови Олександрійської окружної прокуратури задовольнив днями Господарський суд Кіровоградської області.

  Прокурори через суд визнали недійсними договори про закупівлю та стягнули з недобросовісного підприємця майже 7,5 млн гривень, отриманих ним з бюджету у результаті нечесних торгів.

  Управління житлово-комунального господарства, архітектури та містобудування Олександрійської міської ради, проводячи закупівлю з капітального ремонту ділянки дороги у м. Олександрії, обрало переможцем торгів одного з двох підприємців, які узгоджували свої дії та не змагалися між собою, нехтуючи конкуренцією, як обов’язковою умовою торгів для визначення переможця. Під час процедури закупівлі ці підприємці вчиняли антиконкурентні узгоджені дії, створюючи по суті лише видимість торгів та спотворюючи їх результати.

  У трьох таких закупівлях міськради переможцем визначено одного і того ж недобросовісного підприємця, який маючи намір на отримання права укладення договорів, порушив при цьому інтереси держави та інших учасників ринкових відносин, знівелювавши змагальністю у торгах та протиправно отримав з бюджету 7,5 млн гривень.

  Прокурори наразі домоглися стягнення з підприємця вказаної суми та скерування її у дохід держави.

  За інформацією керівника управління представництва інтересів держави в суді Кіровоградської обласної прокуратури Зої Федунець цього року, за результатами розгляду чотирьох аналогічних позовів прокурорів про відновлення інтересів держави, з суб’єктів господарювання уже стягнуто понад 8 млн гривень. Ще чотири позови на суму 1,2 млн гривень перебувають на розгляді суду.

  Робота прокурорів із захисту інтересів держави триває.

  Джерело: Кіровоградська обласна прокуратура