Родина помічнянців відмовилась від отримання коштів за програмою “єВідновлення”

 • 30 лист. 2023 15:00
 • 274
  • Новина Родина помічнянців відмовилась від отримання коштів за програмою “єВідновлення” Ранкове місто. Кропивницький

  Двоє пенсіонерів, просто, не мають фізичних сил і здоров’я ремонтувати свій будинок..

  Тоді у міській раді Помічної запропонували альтернативне рішення – придбати нове житло за гроші громади.

  «Гроші виділили з резервного фонду, який закладаємо у бюджет кожного року. Це було доволі ризикове рішення, адже якби у громаді трапилася ще одна надзвичайна ситуація, нам би не було звідки брати кошти на ліквідацію наслідків. На сесії було тривале обговорення, але врешті-решт рішення ухвалили. Ми розуміємо, що в країні йде війна і навантаження на державний бюджет велике, тому вирішили не чекати допомоги, а впоратися власними силами» - розповів міський голова Помічної Микола Антошик.

  Річний бюджет громади становить близько 117 мільйонів гривень. На відновлення пошкодженого внаслідок російської агресії житла виділили близько 700 тисяч гривень: 500 тисяч – на купівлю житла для родини Людмили та ще приблизно 200 тисяч – на будівельні матеріали для інших пошкоджених будинків. Так, працівники комунального підприємства робили незначний ремонт, також власники пошкоджених будинків отримали по 20 тисяч гривень на заміну склопакетів.

  Водночас, у міській раді тепер не знають, що робити зі зруйнованим будинком, адже він має перейти у власність громади. Микола Антошик говорить, що зараз це питання «зависло в повітрі»: будинок та ділянку потрібно передати до комунальної власності, а потім знести зруйновану споруду, що, за словами міського голови Помічної, потребує значних вкладень.

  Джерело: Кіровоградське регіональне відділення Асоціації міст України