Неповнолітні виправної колонії прослухали лекцію по історії Кропивницького

  • 5 груд. 2016 11:03
  • 600
    • Новина Неповнолітні виправної колонії прослухали лекцію по історії Кропивницького Ранкове місто. Кропивницький
     
    30 листопада  до уваги неповнолітніх, що утримуються під вартою в Кіровоградській установі виконання покарань (№ 14), педагогічний колектив та персонал відділу соціально-виховної та психологічної роботи установи провели цікавий екскурс у минуле Кропивницького. Приводом для цього стало 170-річчя з дня народження міського голови Єлисавета Олександра Пашутіна. 
     
    Слід зазначити: більшості з присутніх про діяльність Олександра Миколайовича не було відомо практично нічого, а тому й пояснити причини вшанування його пам’яті видавалось складним, але необхідним завданням. 
     
    Скориставшись відеороликом про історію ОУНБ ім. Д. Чижевського, який надала заввідділом мистецтв Світлана Ушакова, педагоги змогли розпочати надзвичайно цікаву розповідь не лише про участь Пашутіна в створенні міської публічної бібліотеки, але й про ті якісні зміни в житті повітового міста останньої чверті ХІХ – початку ХХ століть, що пов’язуються безпосередньо з особистою участю або ініціативою міського голови. Стали в пригоді також енциклопедичний довідник Володимира Боська «Визначні постаті Степової Еллади», «Історичний календар Кіровоградщини на 2016 рік» та інші видання з цієї ж серії видатного краєзнавця.
     
    Так, учні довідались, що за роки правління Олександра Пашутіна було споруджено водогін, пущено один з перших в Росії електричних трамваїв, налагоджено телефонний зв'язок, закладено сквер, установлено пам’ятник професору-славісту Віктору Григоровичу, споруджено домову церкву Різдва Пресвятої Богородиці. Окрім цього Олександр Миколайович постійно опікувався навчальними закладами (домігся відкриття чоловічої гімназії), жертвував значні кошти на їх облаштування й благоустрій, заснував 10 іменних стипендій, що надавались із відсотків з капіталу Пашутіна за його заповітом для оплати «за право учения благонравным и успевающим из беднейших учеников».
     
    До того ж учні мали змогу потримати в руках видання «Исторического очерка г. Елисаветграда», який було видано власним коштом Олександра Пашутіна у 1897 році. Сергій Колісник звернув увагу учнів, що обов’язки міського голови Олександром Пашутіним виконувались на громадських засадах, тобто без отримання заробітної плати: ця інформація викликала непідробне здивування підлітків і навіть сумніви в достовірності історичного факту. Проте вже наступної хвилини повідомлення про вшанування городянами свого голови перейменуванням 1903 року на його честь вулиці Невської ті сумніви переконливо розсіяли. Підбиваючи підсумки, Наталя Завада наголосила необхідність кожного громадянина й просто освіченої людини вивчати й знати історію свого краю та рідного міста.
     
    Відділ соціально-виховної та психологічної роботи Кіровоградської установи виконання покарань управління ДПтС України в області (№14)