Облаштування Алеї слави у Кропивницькому

  • 24 лют. 2024 09:59
  • 641
    • Новина Облаштування Алеї слави у Кропивницькому Ранкове місто. Кропивницький

    Який вигляд матимуть пам’ятники на могилах Героїв

    У Кропивницькому є два сектори військових поховань. Один розташований на Рівнянському кладовищі, його відкрили у 2015 році і ховали там військових, які загинули під час АТО/ООС. З початком повномасштабного вторгнення міська влада виділила ще одну ділянку для військових поховань, цього разу на Далекосхідному кладовищі.

    У 2023 році міська рада дооблаштувала Алею слави на Рівнянському кладовищі і того ж року презентувала проєкт облаштування сектору почесних військових поховань на Далекосхідному кладовищі.

    Що передбачає проєкт?

    Алея слави, згідно з проєктом, матиме вхідну гpупу з іменами всіх похованих воїнів, з алеями, доpіжками між могилами, з огоpожею. З пpотилежного боку пеpедбачається облаштування майданчика для паpкування, також по пеpиметpу комплексу плануються зелені насадження з туй. Також встановлять лавочки та уpни.

    Загальна площа ділянки — 0,548 га, а ваpтість пpоєкту pеконстpукції становить 27 мільйонів гривень, його міська рада отримала у листопаді 2023 року. У грудні цього ж року уклали договір на виконання робіт з єдиним підприємством, яке зголосилося взяти участь у публічній закувлі - колективним підприємством “Єлизавета”. Станом на сьогодні роботи з облаштування Алеї слави вже розпочалися. Так, робітники залили фундамент для будівництва огорожі навколо сектора почесних поховань. У міській раді зазначили, що планують завершити роботи у 2024 році.

    Якими будуть пам’ятники на могилах Героїв

    23 лютого у міській раді відбулися збори за участі родин загиблих захисників на яких шляхом таємного голосування обрали ескіз майбутнього пам’ятника.

    Так, присутні обирали серед чотирьох варіантів:

    • ескіз пам’ятника за аналогією до Алеї слави на Рівнянському кладовищі
    • гранітний козацький хрест (ескіз розробив Інститут національної пам’яті)
    • гранітна тумба (ескіз Інституту національної пам’яті)
    • ескіз, який розробила ініціативна група родин загиблих військових.

    Так, за результатами голосування найбільшу кількість голосів (199) набрав ескіз пам’ятника, який запропонувала ініціативна група.

    Майбутній пам’ятник матиме широку плиту, щит, козацький хрест та велике полотно, на якому можна розмістити фотографію загиблого військового.

    Тепер міська рада має розрахувати вартість виготовлення такого пам’ятника, адже кошти на його виготовлення та встановлення мають виділити з міського бюджету.