Оформлення трудових відносин із неповнолітніми працівниками

 • 14 черв. 2024 13:30
 • 449
  • Новина Оформлення трудових відносин із неповнолітніми працівниками Ранкове місто. Кропивницький

  Працевлаштування неповнолітніх працівників вимагає особливої уваги та дотримання певних вимог. Що потрібно знати про оформлення трудового договору з неповнолітніми працівниками в Україні?

  Основні кроки:

  Згода батьків або опікунів: Для працевлаштування осіб віком від 14 до 16 років необхідна письмова згода батьків або опікунів.

  Медичний огляд: Неповнолітній працівник повинен пройти попередній медичний огляд і проходити регулярні періодичні огляди для збереження здоров'я.

  Трудовий договір: Оформлюється в письмовій формі, з урахуванням всіх особливостей праці неповнолітніх. У договорі обов'язково вказуються умови праці, оплата та права працівника.

  Під час воєнного стану письмовий трудовий договір можна не укладати, але видати наказ про прийняття дитини на роботу та повідомити органи Державної податкової служби – ОБОВ'ЯЗКОВО!

  Випробувальний термін: В умовах воєнного стану роботодавець може запропонувати випробування, про це обов'язково має бути зазначено у наказі про прийняття на роботу.

  Навчання з охорони праці: До початку роботи роботодавець має провести інструктаж з охорони праці, виробничої санітарії, гігієни праці і протипожежної охорони, а також визначити робоче місце та ознайомити з режимом роботи і трудовими обов’язками.

  Допуск працівника до роботи без укладення трудового договору ЗАБОРОНЕНИЙ! Перший роботодавець, як перше кохання, тільки один! Пам’ятайте про це! Не руйнуйте довіру дітей до бізнесу!

  Інформаційний портал Держпраці: https://pratsia.in.ua/

  Кіровоградський обласний центр зайнятості