Олександрійські волонтери: доба в дорозі заради допомоги військовим (ФОТО)

 • 8 квіт. 2016 09:29
 • 1074
  • Новина Олександрійські волонтери: доба в дорозі заради допомоги військовим (ФОТО) Ранкове місто. Кропивницький

  Волонтери Олександрійського підрозділу «Всеукраїнського союзу ветеранів АТО» Олександр Воропаєв та Сергій Качинський спільно з керівником Координаційного центру волонтерів подолали близько тисячі кілометрів щоб доставити військовим допомогу.

  В останній момент перед виїздом групи волонтерів прийшла мати одного з бійців, який проходить службу в Донецькому прикордонному загоні та дислокується в селищі Старий Крим, та попрохала передати передачу її сину. Не дивлячись на те, що машина повністю завантажена волонтери не мали морального права відмовити, коли ж сумки завантажили, то виявилось, що пасажир, який знаходився на задньому сидінні повністю закладений, і кожного разу щоб вийти доводилось розвантажувати, а потім і завантажувати допомогу. 

  Дорога видалась не легкою адже щоб дістатись до позицій бійців довелось здолати більше ніж 500 кілометрів, і це лише в одну сторону, загалом же тільки на дорогу Олександрійські волонтери витратили не менше доби. Ще одною проблемою виявився стан доріг, в деяких місцях, як наприклад дорога до Криворізької розвилки відняла купу часу, адже по такому дорожньому покритті при повністю навантаженій машині неможливо швидко їхати – виїхавши десятій годині вечора, до першої зупинки своєї цільової поїздки волонтери дістались на ранок наступного дня.

  Вже на під’їзді до Старого Криму волонтерів зустріли бійці-прикордонники, спочатку вони впізнали автівку на якій приїхали помічники з Олександрійщини, а в ході розмови згадали, що наші волонтери вже доправляли їм допомогу та додатково Новою Поштою пересилали фари для автомобіля. В підсумку посилка від матері була успішно доставлена бійцю. Далі ж волонтери вирушили до морських піхотинців, яким передали допомогу та отримали сувеніри, відстріляні гільзи та осколки від снарядів, так звані «подарунки» з тої сторони,  для шкільної молоді міста.

  Дорога олександрійців в подальшому пролягла до контрольно-пропускного-випускного пункту Пищевик, до бійців Донецького прикордонного загону, де проходить службу капітан-прикордонник Володимир Конюшенко. Хоча і не довгою була зустріч, адже ще треба було доставити допомогу іншим підрозділам, але теплою, адже зустріти земляків в такій далечі справді приємно. Наступними кому доставили допомогу були бійці, які базуються в селі Гранітному.

  -          Дорога до Гранітного була не зовсім приємною, доводилось їхати вздовж річки Кальчик, при тому, що на тому березі знаходяться позиції бойовиків. В такі моменти морально важко, адже розумієте, що може «прилетіти» від них. – розповідає Олександр Воропаєв, волонтер Олександрійського підрозділу організації «Всеукраїнський союз ветеранів АТО»

  Бійці зустріли волонтерів привітно та з вдячністю, не дивлячись на те, що зараз постачання армії набагато краще в порівнянні з минулими роками, але все ж таки домашня випічка, продукти харчування, наприклад ті ж вареники зі сметаною не можуть не радувати бійців.

  -          Якби не волонтери то ми б не вистояли, передайте всім подяку від наших бійців, низький уклін всім олександрійцям, що допомагають та підтримують солдат – розповів один з бійців під час розвантаження автівки з допомогою.

  Стомлені але задоволені волонтери з Олександрії вирушили додому, адже їм передувала нелегка дорога, ще дванадцять годин в дорозі, а потім знову підготовка до наступної поїздки, адже допомога бійцям не повинна припинятися.