Освітяни Кропивницького попалися на завищенні плати за енергоносії
Прокуратура через суд вимагає повернути до бюджету 1,6 млн грн, як безпідставно сплачені за електроенергію, сповістили в Кіровоградській обласній прокуратурі.
Ювенальні прокурори в суді, захищаючи інтереси держави та дітей, вимагають з енергопостачальної компанії стягнення грошових коштів через необґрунтоване укладення останніми додаткових угод до договорів про закупівлю електроенергії.
![](/uploaded-image/articleimg/20230925/Pp5IxFHs.jpg)
Кропивницькою окружною прокуратурою проводиться системна робота, спрямована на недопущення фактів порушення інтересів держави при здійсненні закупівель за бюджетні кошти. З метою поновлення інтересів держави прокуратурою вживаються заходи представницького реагування.
Так, в ході моніторингу відомостей щодо проведених публічних закупівель встановлено, що управлінням освіти міської ради міста Кропивницького (на даний час управління освіти Кропивницької міської ради) у 2021 році проведено закупівлю електроенергії для закладів освіти міста та укладено ряд додаткових угод з порушенням вимог Закону України «Про публічні закупівлі».
Враховуючи викладене, з метою захисту інтересів держави, окружною прокуратурою скеровано до господарського суду Кіровоградської області позовну заяву про стягнення з енергопостачальної компанії неправомірно отриманих коштів в сумі понад 1,6 млн. грн.
Наразі судом відкрито провадження та призначено судове засідання.