Пантаївський інтернат: зберегти неможна закрити?
Доповідаючи по суті питання, очільник обласного управління освіти й науки Володимир Таборанський виніс на розгляд ради проект рішення щодо безоплатної передачі цілісного майнового комплексу загальноосвітньої школи-інтернату до комунальної власності міста Олександрія. Проти цього різко виступила депутат облради та заступник міського голови Олександрії Людмила Давиденко.
- Нам це не потрібно, нам достатньо своїх 38 закладів, - зазначила депутатка.
Слово надали голові профспілки Пантаївського інтернату Юрієві Переверзєву, який повідомив про виконаний поточний ремонт у школі, сформування кадетських класів та залучення необхідних фахівців. Адже, як відомо, кількома сесіями раніше було ухвалено рішення про перепрофілювання кількох інтернатів області в заклади військово-спортивного спрямування.Тим часом перед вікнами обласної ради та ОДА мітингували представники закладів, які раптово підпадають під закриття в середині навчального року.
Своє невдоволення ситуацією висловила інша депутатка - Ирина Чемерис. По-перше, вона не зрозуміла, чому діти при наявності обох батьків мають навчатись в інтернатних закладах, а, по-друге, чому раніше поставлені завдання були перекручені і спотворені. Тим часом перший заступник голови ОДА Сергій Коваленко фактично ставить ультиматум: хочете зберегти заклад - приєднуйте його до Олександрії.
В процесі обговорення виявляється, що сиріт, для яких, власне, й створений інтернат - лише 8 осіб. Решта - дітлахи з навколишніх сіл, які бажають розвиватись у військово-спортивному напрямку одночасно із загальною освітою. Але, за інформацією з депутатських кіл, це лише фікція. В підсумку голосування дало негативний результат - 28 голосів. Таким чином, Пантаївка залишається зі своїм інтернатом, але як він буде надалі фінансуватись - питання відкрите.