Перлина Азову. Відвідати Бердянськ і... закохатись
По–перше, сполучення. З початку червня до міста курсує чимало потягів з усіх куточків України, в тому числі і Кропивницького. А у цьому році жителі західних регіонів України теж отримали комфортне сполучення «Бердянськ — Львів». До речі, цей напрямок виявився дуже популярним, квитки на потяг розлітаються, як креветки на морському узбережжі. Тому не дивуйтеся, коли у Бердянську чутимете звідусіль відповідний західноукраїнський діалект.
По–друге, у місті абсолютно спокійно. Близькість бойових дій (Маріуполь знаходиться за 84 км від Бердянська) у 2015–2016 році відлякувала чималу кількість відпочиваючих. Насправді настрої у Бердянську проукраїнські, більшість місцевих жителів розмовляють державною мовою. Варто відзначити неабияку щирість та людяність. Запитайте дорогу — вас проведуть, попросіть поради — вам підскажуть найоптимальніший варіант. Не соромтеся запитувати, жителі Бердянська залюбки порадять бази відпочинку, де дешевше, кафе, де смачніше, пляжі, де чистіше, підскажуть потрібний транспорт або викличуть своє місцеве таксі, яке втричі дешевше, ніж те, що з «бордюра».
По–третє, дороги. Бердянськ за два роки (2016–17 рік) отримав 37 млн. грн. державної субвенції, які спрямовані на ремонти доріг в місті. Більша частина грошей витрачена на ремонт доріг коси (улюбленого району для відпочиваючих), але й у місті відчувається покращення стану дорожнього полотна. А тому за авто можна не хвилюватися — по місту їздити безпечно.
Житло. Таку величезну кількість баз відпочинку та готелів важко побачити ще десь. Для зручності міська влада Бердянська долучилась до створення сайту, де зібрана уся необхідна інформація для гостей — де жити, де їсти, як оздоровитися та що відвідати (сайт — berdyansk.travel). Вартість житла різна, все залежить від сезону, віддаленості від моря та зручностей, які є в номері.
Оздоровлення. Варто сказати, що навколишні лимани Бердянську містять унікальні цілющі грязі, а на території невеликого курорту аж шість(!) санаторно–курортних закладів. Відзначимо санаторій «Арктика», який автору статті вдалося відвідати. Широкий спектр санаторно–курортного і реабілітаційно–відновного лікування має зацікавити чимало відпочиваючих, в планах яких перший пункт — оздоровлення. Величезна, охайна та спокійна територія закладу дарує відчуття релаксу, збалансоване харчування не залишить голодним жодного відвідувача, а сам комплекс лікувальних процедур просто вражає. В оздоровниці лікуються різні захворювання нервової системи, хвороби серця і судин, захворювання кісткової і м›язової систем, урологічної та статевої лінії, а також легенева недостатність і хвороби, які вражають органи дихальної системи.
Харчування. У Бердянську функціонують 3 ресторани, 119 кафе, 68 барів, 19 закусочних, та 11 супермаркетів. Судячи з відгуків, варто заглянути в стейк–хаус «The Village», що по вул. Карла Маркса, 51, в паб «Пінта», що на вул. Шмидта, 1, в аристократичний ресторан «La Terrassa» з гарним краєвидом та смачним меню (в ул. Макарова, 7М). Поціновувачам піци прийдеться до смаку заклад «Pizzaland», що на проспекті Леніна, 26–А.
Одним словом, голодними не будете. А для дуже економних та тих, які звикли годувати сім’ю на відпочинку своїми силами — є чимало супермаркетів, які по розцінкам на ті чи інші товари не відрізняються від кропивницьких «атебешок».
І насамкінець, поговоримо про розваги та визначні місця «перлини Азову». Бо ж не морем єдиним…
Для початку прогуляйтеся по місту. Серед незвичайних пам›яток на Приморській площі найпопулярніший — пам›ятник рибці Бичку — годувальнику, який є своєрідною візитною карткою Бердянська. Гарне фото вийде біля пам›ятників рибалці, сантехніку, черевиків–скороходів, доброму лікарю Айболиту, біля сонячного годинника, композиції «Діти лейтенанта Шмідта». Також радимо присісти на крісло бажань, яке знаходиться (як стверджують місцеві) на перетині енергетичних потоків чотирьох стихій: землі, вогню, повітря і води. Тому все, що задумано, обов›язково збудеться. Всі ці визначні місця знаходяться поруч один з одним, майже на кожному кроці, а тому їх важко не помітити.
Не оминіть своєю увагою колесо обзору «Міраж» — найвище колесо в Україні (50 метрів), яке особливо гарне у вечірній час.
Аквапарк «Мис Доброї Надії» вразить своєю величезною територією та чистотою. Все в ньому продумано — обладнана стоянка для автомобілів і туристичних автобусів, ресторан швидкого харчування і кафе, VIP–альтанки в турецькому стилі, роздягальні, душові, туалети, камери схову, інструктори–рятівники, які слідкують за порядком. А різноманітність водних атракціонів не залишить байдужим навіть найдосвідченіших любителів екстремального відпочинку.
Вартість квитків у липні–серпні: дитячий — 510 грн./з 10.00 до 19.30, дорослий (на цей же час) — 535 грн.
Поруч з аквапарком працює дельфінарій «Немо» зі щоденними програмами о 12.00, 15.00 та 18.00.
Вартість квитка — 200 грн./з людини в будень, та 250 грн. у вихідні. Можливе фото та заплив з дельфінами за окрему вартість. Такі емоції безцінні!
Є ще одне місце, яке просто необхідно відвідати, — приватний зоопарк «Сафарі», створений підприємцем Ігорем Кальченко. Власник стверджує, що все це його дитяча мрія, яку дуже важко було реалізувати і зовсім невигідно утримувати. Але незважаючи на усі ці фактори, його творіння дійсно вражає, а сам підприємець не зупиняється на досягнутому і планує збудувати ще контактний зоопарк для найменших відвідувачів. Територія «Сафарі» нагадує вулиці, де на узбіччі живуть своїм життям жирафи, зебри, білий та африканський лев, тигри, леопард, гепард, білий полярний вовк, медведі, лань різні види мавп, крокодили, пелікани, грифи та багато–багато інших цікавих та доглянутих тварин.
Жителі зоопарку звикли до людей, сприймають їх за гостей, інколи можуть відігнати від себе голосним «ррр», але загалом ведуть богемний спосіб життя, вальяжно проходжаючи по своїй території. Спостерігати за ними — справжнє задоволення, можна робити чудернацькі фото майже за участі тварин. Відчуття таке, що ніяких кліток та перепон немає. Ось фото, де ви з ламою, а там — з кумедною альпакою. Повне єднання з природою. А ще, за окрему плату, ви можете обережно взяти на руки маленьке левенятко.
Вартість квитка — 200 грн./дорослий та 150 грн./діти до 10 років. Шалені емоції та купа нових вражень гарантовано.
Не зволікайте, літо швидкоплинне. Попереду оксамитовий сезон, а значить, ще не пізно купити квиток до Бердянська. Ви в нього обов’язково закохаєтеся.
Альона Семко